A munkahelyteremtésért szállt síkra Ferenc pápa

Az egyházfő úgy fogalmazott, minden embernek joga van gondoskodni a megélhetéséről.

WA
2014. 07. 05. 12:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Campobassóban járva a katolikus egyházfő sürgette, hogy a vállalkozók és a munkavállalók kössenek egyezséget, és hangsúlyozta, hogy a munkanélküliség elleni küzdelemnek elsőbbséget kell élveznie. Kiemelte, hogy a kutatás és az oktatás milyen fontos szerepet fog betölteni a munka világában.

Szót emelt viszont a pápa a vasárnapi munkavégzés ellen. Mint mondta, a munka és a család közötti egyensúly megteremtése fokmérője annak, hogy mennyire emberi a gazdasági rendszer. A vasárnapi munka nemcsak a katolikusokat, hanem mindenkit érdeklő ügy – jegyezte meg. A szabad vasárnap – kivéve a szükséges szolgáltatásokat – megerősíti, hogy az elsőbbség nem a gazdasági, hanem az emberi tényezőké, a családé, a barátoké, a hívők esetében pedig az Istenhez és a gyülekezethez fűződő kapcsolaté – vélekedett.

A munkavállalókkal és munkanélküliekkel való találkozó az első program volt Ferenc pápa egynapos látogatása során a Molise régióban, amely igencsak megszenvedte a gazdasági válságot. A találkozó után a pápa több ezer hívő előtt misét mutatott be Campobassóban.

Az egyházfő a nap folyamán Castelpretosóban fiatalokkal, Iserniában rabokkal és beteg emberekkel találkozik. Egyes források szerint a 13. század elején Iserniában született V. Celesztin, aki 1294-ben néhány hónappal pápává választása után lemondott. XVI. Benedek leköszönéséig ő volt az utolsó pápa, aki önként vált meg a tisztségtől. 1313-ban szentté avatták.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.