A Magyarországon hivatalos látogatáson tartózkodó tábornok szerdai sajtótájékoztatóján kiemelte: ebben a helyzetben a NATO-nak megfelelően kell demonstrálnia az elrettentőképességét, és korábban már több azonnali, megerősítő intézkedésről döntött a szövetség. Kérdésre válaszolva elmondta: felmerült a baltikumi légtér-ellenőrzési feladattal kapcsolatban – amelyhez hamarosan Magyarország is csatlakozik –, hogy azt kiterjeszthetik más keleti államokra is.
Benkő Tibor vezérkari főnök kiemelte: Ukrajna szomszédos ország, ahol sok magyar is él, és Magyarországnak a gazdasági együttműködés okán is elengedhetetlenül fontos, hogy béke és biztonság legyen ott.
A magyar kormány elkötelezett a védelmi költségvetés fokozatos növelése és a walesi NATO-csúcstalálkozón elfogadott készenléti akcióterv végrehajtása mellett, ennek keretében Magyarország fejleszti a pápai repülőteret és hozzájárul a Baltikum védelmi képességeihez – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, amikor megbeszélést folytatott Adrian Bradshaw tábornokkal, a NATO európai főparancsnok-helyettesével szerdán Budapesten. Fülöp Judit, a Külgazdasági és Külügyminisztérium sajtófőnöke arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a miniszter elmondta, a magyar kormány továbbra is határozottan támogatja a NATO bővítését és mindent megtesz Montenegró és Macedónia euroatlanti integrációjának felgyorsításáért.
A közlemény szerint a találkozón a külügyminiszter hangsúlyozta, hogy Magyarország az ukrajnai konfliktus tárgyalásos megoldását támogatja. Közölte továbbá, hogy Magyarország 100 ezer euróval támogatja a NATO-nak az ukrán kibervédelmi képességek fejlesztésére felállított pénzügyi alapját.
Magyarország mintegy száz katonával vesz részt az új afganisztáni NATO-műveletben, 2015–2017 között pedig évi 500 ezer dollárral járul hozzá az afgán biztonsági erők nemzetközi finanszírozásához. Szijjártó Péter végül megerősítette, hogy a NATO számíthat Magyarország nyugat-balkáni jelenlétére is, és a közelmúltban 335 tagúra bővítették a koszovói nemzetközi békefenntartó erő (KFOR) magyar kontingensét.