Az éjjel szakértői szinten folytak az egyeztetések. A magasabb szintű tárgyalások kedd reggel folytatódnak a svájci városban abban a reményben, hogy sikerül keretegyezségre jutni az iráni atomprogramról. Visszavárják Lausanne-ba Szergej Lavrov orosz külügyminisztert, aki hétfőn elhagyta a várost. Az Egyesült Államok és Irán a hírek szerint késznek mutatkozik a tárgyalások meghosszabbítására, de valamennyi résztvevő határozott szándéka, hogy a határidő lejárta előtt sikerüljön megállapodni Teherán sokat vitatott nukleáris programjáról.
A német külügyminiszter szerint az egyeztetések kritikus szakaszában tartanak. „Mindent meg fogunk tenni, hogy eredményt érjünk el” – mondta Frank-Walter Steinmeier. Amerikai kollégája hétfő este a CNN amerikai hírtelevíziónak arról beszélt, hogy még mindig vannak nehéz kérdések. John Kerry hozzáfűzte, mindannyian tudják, hogy milyen jelentősége van a keddi napnak. A tárgyalások menetrendje szerint a feleknek június végéig átfogó, a technikai részletekre is kiterjedő megállapodásra kell jutniuk. A Nyugat biztos akar lenni afelől, hogy az iráni atomprogram kizárólag békés célokat szolgál, és nem célja atomfegyver létrehozása. Teherán az iráni gazdaságot erősen sújtó szankciók enyhítését várja a tárgyalásoktól.
Az amerikai lakosság nagyobb része támogatja, hogy a vitatott iráni atomprogramról folytatott nemzetközi tárgyalások megállapodással végződjenek – derül ki egy közvélemény-kutatásból, amelyet egy nappal a tárgyalások befejezésére szabott határidő lejárta előtt, hétfőn hoztak nyilvánosságra az Egyesült Államokban.
A Washington Post című napilap és az ABC News televízió megbízásából készített reprezentatív felmérésben a megkérdezettek 59 százaléka nyilatkozott pozitívan egy olyan megállapodásról, amely a nyugati szankciók enyhítését teszi lehetővé az atomprogram békés jellegét biztosító korlátozásokért cserébe. A megállapodás ellen 31 százalék foglalt állást.