A dzsihadisták videofelvételt tettek közzé a nimrúdi rombolásról

Az Iszlám Állam (IÁ) dzsihadista csoport hétperces videofelvételt tett közzé, amelyen megörökítette, amint emberei megrongálják, ledózerolják és felrobbantják az észak-iraki Nimrúd (az ókori Kalhu) régészeti parkjának asszír romjait.

MNO
2015. 04. 12. 12:39
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szombat este megjelent felvételen szakállas iszlamisták pörölyökkel, légkalapácsokkal és vágószerszámokkal szedik le a hatalmas alabástrom domborműveket, amelyek asszír királyokat és istenségeket ábrázolnak. Buldózerrel döntik ki a falakat, majd a felvételen bemutatják a robbanóanyaggal megpakolt hordókat, illetve azt is, amint hatalmas robbantásokkal a földdel egyenlővé tesznek három történelmi romot.

„Isten azzal tüntetett ki minket, hogy az elmúlt napokban eltávolítottuk az összes bálványt és szobrot, amelyekhez imádkoztak Allah helyett” – közölte a felvételen az egyik szélsőségek. Másik társa pedig fogadkozott, hogy mindig, amikor újabb területet foglalnak el, megsemmisítik a „bálványimádás minden jelképét”, és terjeszteni fogják az egyistenhitet.

A dzsihadista csoport márciusban kezdte el szétrombolni a nimrúdi régészeti park asszír romjait. A szélsőségesek más történelmi emlékhelyeket is megsemmisítettek: Nimrúd mellett Moszulban és Hatra városában pusztították el a UNESCO világörökségi listáján is szereplő műemlékeket, Horszábád körzetében asszír építészeti maradványokat dúltak szét, ami elborzasztotta a világot, különösen a régészeket. Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár háborús bűnténynek nevezte a nimrúdi pusztítást.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.