A Fukuoka városában található tárlat alaptémái az évszázados múltú egyetemen végzett orvosi kutatások, de egy kisebb rész megemlékezik egy lelőtt amerikai bombázó legénységén végzett kísérletekről is. Ez azért is jelentős hír, mert a téma évtizedekig tabunak számított Japánban.
1945. május 5-én egy japán vadászgép lelőtte az amerikai légierő egyik B–29-es bombázóját, melynek tizenkét fős legénységéből kilencen élve kerültek a japán katonák kezére. Az egység parancsnokát kihallgatás céljából Tokióba szállították, a másik nyolc katonát azonban a Kiotói Egyetem orvoskutatóinak adták át.
A hadifoglyokon kegyetlen kísérleteket végeztek: volt, aki májának egy részét vették ki, míg valakinek intravénásan sós vizet adtak be. Nyolcuk közül senki sem élte túl a teszteket.
A kísérleteket végző kutatók közül az egyik a háború után öngyilkos lett, 30-an viszont haditörvényszék elé kerültek 1948-ban. Noha bizonyíték hiányában a kannibalizmus vádját elvetették, 23 embert mégis bűnösnek találtak, ötüket halálra ítélték, négyen életfogytiglant kaptak, a maradék megúszta ennél enyhébb büntetéssel. Douglas MacArthur tábornok, Japán szövetséges katonai helytartója ugyanakkor két évvel később eltörölte a halálos ítéleteket, 1958-ra pedig már minden elítélt szabadlábon volt.