Hillary Clinton is harcba száll a Fehér Házért

Ha a volt first lady győzedelmeskedik 2016-ban, ő lehet az Egyesült Államok első női elnöke.

MD
2015. 04. 12. 19:22
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ha elnyeri a választók többségének támogatását, akkor a 67 éves politikus a nemek közötti egyenlőtlenség „legmagasabb és legkeményebb üvegplafonjának” áttörésével hazája első női elnöke lehet. Clinton maga mögött tudhatja a demokraták túlnyomó többségének támogatását, ezért jó esélye van arra, hogy megszerezze pártjának hivatalos elnökjelöltségét.

Hillary Clinton a közösségi médiában videoüzenetben közölte, hogy a Fehér Házért vívott küzdelem elnökjelölt-aspiránsa. Immár másodjára száll ringbe, 2008-ban a demokrata előválasztási küzdelemben szoros versenyben alulmaradt a jelenlegi elnökkel, Barack Obamával szemben.

Republikánus politikusok már azt megelőzően támadták Hillary Clintont, hogy bejelentette volna indulását. Jeb Bush volt floridai kormányzó – az idősebb Bush elnök fia és az ifjabb Bush elnök öccse – vasárnap videoüzenetet tett közzé, amelyben kijelentette: „lényegi” vitát vár arról, hogy az Egyesült Államoknak milyen irányba kell elmozdulnia hétévi demokrata kormányzás után. „Jobbnak kell lennünk az Obama–Clinton-külpolitikánál, amely kárt okozott a szövetségeinkkel fenntartott viszonyunkban és felbátorította ellenségeinket” – mondta Bush, aki még nem tette meg a hivatalos bejelentést, hogy maga is indulni kíván az elnökválasztáson.

A politikus szerint Obamának és Clintonnak a nagy kormányzati szerepvállalásra épülő és az államadósságot növelő, „bukott” politikája áll az útjában az igazi gazdasági fellendülésnek és jólétnek. „Úgy gondolom, hogy a konzervatív eszmék azok, amelyek meg fogják újítani Amerikát, növelik majd a gazdaságunkat, rendbe rakják a pénzügyi háztartásunkat és amelyek még erősebbé teszik nagyszerű országunkat. Tudom, mi jobbak tudunk lenni, és összefogva azok leszünk” – hangoztatta a politikus, aki a következő napokban Ohio, Louisiana és New Hampshire államban vesz majd részt adománygyűjtő és kampányjellegű eseményeken.

Rand Paul kentuckyi republikánus szenátor, aki már hivatalosan is elnökjelölt-aspiráns, vasárnap az NBC televíziónak nyilatkozva kifogásolta, hogy a Clinton Alapítvány legkevesebb 10 millió dollárnyi adományt fogadott el olyan országoktól, amelyek megsértik a nők jogait, „ahol a nemi erőszak áldozatait megkorbácsolják”. A politikus ezt képmutatásnak nevezte a volt first lady részéről, amit Hillary Clintonnak meg kell majd magyaráznia.

Kérdésre válaszolva kijelentette: nem gondolja azt, hogy az Egyesült Államoknak bojkottálnia kellene Szaúd-Arábiát, ugyanakkor úgy vélekedett, hogy el kellene utasítani az olyan országok adományait, amelyek semmibe veszik a nők jogait. Paul egy, a 2016-ban elsőként előválasztó államokban, Iowában, New Hampshire-ben, Dél-Karolinában és Nevadában közzétett politikai hirdetésben azt állította, hogy Clinton „elszakadt a valóságtól”, és a legrosszabbat képviseli „a washingtoni gépezetből”.

Marco Rubio 43 éves, kubai származású floridai republikánus szenátor a tervek szerint hétfőn jelenti majd be, hogy ő is rajthoz áll a Fehér Házért folytatott küzdelemben. Eddig a republikánus oldalon az esélyesebbnek tűnő jelöltek közül csak Rand Paul és Ted Cruz texasi szenátor nyilvánította magát elnökjelölt-aspiránsnak. A Szövetségi Választási Bizottság honlapja szerint eddig 242-en jelentették be indulási szándékukat.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.