Légicsapások voltak a főváros, Szanaa közelében, az ország délnyugati részén fekvő Taizz városánál, valamint a közép-jemeni Jarimnál. Jelentések érkeztek arról is, hogy a levegőből támadták a déli Lahidzs kormányzóságot, valamint Áden kikötői nagyváros északi és keleti kijáratát, ahol a felkelők és a külföldre menekült Abed Rabbo Manszúr Hádi elnökhöz hű erők harcolnak.
Szaúd-Arábia kedden azt jelentette be, hogy befejezi a légicsapásokat, de nem zárja ki azok felújítását, ha fenyegetést érez a lázadók részéről. A szaúdi harci repülőgépek mindamellett szerdán is folytatták támadásaikat a felkelők állásai ellen.
A Human Rights Watch (HRW) nemzetközi jogvédő szervezet szerint még ha Szaúd-Arábia bejelenti is a légitámadások esetleges leállítását, az nem jelenti, hogy megszűnik kötelezettsége kivizsgálni a háborús jog megsértését. A New York-i székhelyű szervezet csütörtöki közleményében tért vissza arra, hogy egy légitámadásban április 18-án az arab koalíció harci gépei lerombolták az Oxfam segélyszervezet egyik létesítményét Szaadában, a felkelők fellegvárában, Jemen északi részén. Egy ember meghalt a támadásban.
A nemzetközi háborús jog értelmében a támadások alkalmával meg kell különböztetni a katonai és polgári célpontokat, s mindent meg kell tenni a civil áldozatok elkerülése érdekében, a csapásoknak pedig minden esetben arányosnak kell lenniük (azaz egyik fél sem okozhat aránytalanul nagyobb kárt annál, mint amekkorát elszenvedett).
A HRW szerint a támadásban részt vevő országok kormányai kötelesek pártatlanul kivizsgálni a civil árukészleteket és nem katonai létesítményt érő légicsapást. „Egy segélyszervezet raktárának lerombolása sok civil érint, és nem csupán a támadás helyszínén” – emelte ki a dokumentumban Joe Stork, a HRW-nek a közel-keleti és észak-afrikai térségért felelős igazgatója.