Fodor Csaba úgy fogalmazott: teljesen kiszámíthatatlan a választások eredménye. Izgalmasak az országos kutatások, de mivel mind a két nagy pártnak megvannak a tradicionális bázisai, nem a kutatásokhoz fog idomulni a mandátumszám – tette hozzá.
Mint mondta, az a kérdés, hogy marad-e a konzervatív és liberális–demokrata kormánykoalíció, vagy esetleg a Skót Nemzeti Párt – amely Skóciában meghatározó tényező – hajlandó lesz-e „közösködni” a Labourrel. Fodor Csaba szerint ez azért fontos, mert ebben az esetben – már kormányzati tényező pozíciójából – újra napirendre kerülhet a skót nemzeti függetlenség kérdése.
A kampány során központi téma a bevándorlás és az EU-tagság kérdése. A jelenlegi brit kormány reformtervei szerint az Európai Unió társállamaiból érkező munkavállalók több mint kétszer annyi hozzájárulást fizetnek majd be a brit szociális ellátórendszer kasszájába, mielőtt hozzáférhetnek a jóléti juttatásokhoz, mint amennyit a jelenlegi szabályok alapján már érkezésük pillanatában igényelhetnek – jelezte a brit miniszterelnök. A Konzervatív Párt szigorítási terveinek bevezetése után minden egyes EU-bevándorló átlagosan 22 ezer fontot fizet majd be adók és társadalombiztosítási hozzájárulás formájában a brit jóléti kasszába, mielőtt onnan juttatásokat igényelhetne.
A brit miniszterelnök további tervei szerint Nagy-Britanniában legkésőbb 2017-ben népszavazást tartanak a brit EU-tagságról, de addig a kormány újra akarja tárgyalni az EU-hoz fűződő viszonyrendszerét Brüsszellel. A tervezett tárgyalások középpontjában London szándékai szerint az EU-társállamokból érkező munkavállalók bevándorlási szabályainak radikális szigorítása mellett a brit választók a tárgyalások eredményei alapján dönthetnének arról, hogy az EU-n belül, vagy azon kívül akarják-e tudni hazájukat.