Az újság szerint a korrupció már annyira a mindennapok részévé vált az országban, hogy senki nem lepődik meg azon, ha az orvosi kezelés meggyorsítása, a közlekedési bírság elkerülése vagy egy vizsgaosztályzat megszerzése érdekében fizetni kell. „A korrupció fizetéskiegészítésnek számít” – fogalmazott a lapban Zoran Gavrilovic, a belgrádi társadalomkutató iroda (Birodi) szociológusa. Szerinte a hivatalnokok a kenőpénzzel kompenzálják az alacsonynak tartott fizetésüket.
A Blic pontos összegeket is közöl. Eszerint egy középiskolai átmenőosztályzatért 250-300 eurót (75-90 ezer forint) kell fizetni egy tanárnak, az egyetemen pedig ennek dupláját a sikeres vizsgáért. Egy diploma 3 ezer és 10 ezer euró közötti összegért vásárolható meg, egy doktori disszertációhoz is már hozzá lehet jutni 3 ezer euróért. Meg lehet vásárolni a munkahelyet is: ahhoz hogy valaki biztos tanári állást kapjon, 3-7 ezer eurót kell kifizetnie az intézményvezetőnek.
A leglátványosabb a rendőri korrupció, a Blic információi szerint a közlekedési bírság értékének 20-30 százalékáért a rendőrök többsége hajlandó szemet hunyni a kihágás felett.
Az egészségügy az egyik legkorruptabb terület még mindig Szerbiában, ami „kapóra jöhet” annak, aki siet, a várólistát ugyanis bárki megkerülheti 500-2000 euróért. Emellett 2-7 ezer euróért munkát is lehet szerezni az egészségügyben.
Bármennyire is köztudott azonban, hogy szinte mindenki megvesztegethető, arra vigyázni kell, hogy a korrupt hivatalnok ne bukjon le. Néhány napja például az egyik belgrádi kórház vezetőjét letartóztatták, mert kiderült, hogy kenőpénzt fogadott el.