A katasztrófa újabb túlélőire – két férfire és egy nőre – egy Katmandutól mintegy 60 kilométerre nyugatra fekvő hegyvidéki falu közelében bukkantak rá a mentőcsapatok. A rendőrség közlése szerint az egyik férfi 101 éves, őt a háza romjai alatt találták meg. A túlélőket egy közeli katonai kórházba szállították, további részleteket egyelőre nem közöltek.
A hatóságok már nem számítottak arra, hogy további túlélőkre bukkannak a múlt szombati földmozgás után, amely legkevesebb hétezer halálos áldozatot követelt Nepálban és a szomszédos Kínában és Indiában.
Ugyancsak vasárnap a dél-ázsiai ország pénzügyminisztere kijelentette, hogy „sokkal magasabb lesz” a földrengés halálos áldozatainak végleges száma, mint amennyiről jelenleg tudunk. „Vannak olyan falvak, amelyekbe még nem tudtunk eljutni, noha tudjuk, hogy bennük minden lakóház romba dőlt” – mondta Ram Saran Mahat. „Úgy gondoljuk, a halottak végleges száma sokkal magasabb lesz” – közölte a tárcavezető, hozzátéve, hogy folyamatosak az utórengések, amelyek újabb áldozatokat szedhetnek.
A Vöröskereszt és Vörösfélhold Társaságok Nemzetközi Federációja (IFRC) szerint bizonyos, hogy a földmozgás által leginkább sújtott területeken fekvő falvak és városok csaknem teljesen romba dőltek. A szervezet arról számolt be, hogy például a fővárostól keletre lévő Szindhupalcsovk körzetben található mintegy 40 ezer épület 90 százaléka a földdel vált egyenlővé.
A törmelékek, a terület hegyvidéki jellege és az időjárási körülmények is jelentősen nehezítik a helikopterek mozgását, a közutak pedig szinte mind járhatatlanok. „A mentési műveletek folytatódnak, a legfontosabb azonban most az, hogy eljuttassuk a segélyszállítmányokat a túlélőknek” – közölte vasárnap a belügyminisztérium szóvivője.
Vasárnap 160 kínai rendőr és 56 munkagép érkezett Nepálba a Kínához tartozó Tibetből a két országot összekötő Barátság hídon keresztül. A fő feladatuk, hogy helyreállítsák a kínai–nepáli Zham határátkelőhely és Katmandu közötti országutat.
A legfrissebb adatok szerint a természeti katasztrófa halálos áldozatainak száma elérte a 7040-et, a sérülteké pedig a 14 123-at. Az ENSZ azt közölte, hogy a 28 millió lakosú Nepálban nyolcmillió embert sújtott a földrengés, közülük 1,7 millió gyereket.
A nepáli régészeti hatóság első felmérése szerint mintegy 60 templom teljesen megsemmisült a földrengésben, a katasztrófában 68 kulturális örökségi helyszín és több mint 200 műemlék szenvedett károkat. A természeti csapás leginkább a Katmandu-völgyet sújtotta, amely ősi ázsiai civilizációk találkozási pontja, az ENSZ Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezete (UNESCO) hét Katmandu-völgyi helyszínt, négy templomot és három palotát vett fel a világörökségi listára, amelyek többsége súlyosan megsérült a földrengésben.
A hatóságok megkezdték a világörökségi helyszíneken a romok átvizsgálását, az épen maradt díszítőelemek, szobrok, díszes támgerendák, ezüst- és réztárgyak összegyűjtését, munkájukat helyi lakosok és önkéntesek is segítik.
A nepáli fővárosban tartózkodik az UNESCO világörökségi bizottságának képviselője, Christian Manhart, aki egy rádióinterjújában bizakodóan beszélt az újjáépítés esélyeiről. Mint elmondta, a Katmandu-völgy történelmi épületeiről nagyon jó dokumentációs anyag áll rendelkezésre. A régészek, építészek és más szakemberek már megtartották első tanácskozásukat a károk felbecsüléséről. Úgy becsülte, hogy az újjáépítés „rengeteg millióra, valószínűleg több száz millió euróra fog rúgni”.