A kormány már megkezdte a Bengáli-öbölben lévő Hátija-szigetre történő költöztetés előkészületeit. A döntést Sejk Haszina Vazed miniszterelnök is támogatja – tette hozzá az illetékes.
A táborokból történő kiköltöztetés tervét a mianmari menekültekkel foglalkozó hivatalos szerv vezetője, Amit Kumar Baul is megerősítette.
Mintegy 32 ezer rohingya menekült él két rögtönzött menekülttáborban Banglades délkeleti részén, a mianmari határ közelében fekvő üdülőváros, Cox\'s Bázár térségében. A rohingyák Mianmarból menekültek el, ahol nem ismerik el a muzulmán kisebbséget, és üldözik tagjait.
„Azt akarjuk, hogy a kormány és a nemzetközi szervezetek itt oldják meg a problémánkat” – mondta Mohammed Iszlám, az egyik táborban élő rohingya közösség vezetője.
A kormány részben azért döntött a menekültek kitelepítése mellett, mert a táborok csökkentik Cox\'s Bázár homokos strandjainak és szállodáinak idegenforgalmi vonzerejét.
Több ezer rohingya és bangladesi kivándorló életének kockáztatásával próbál átkelni a Bengáli-öblön, hogy eljusson Délkelet-Ázsiába.
A régióban a menekültekkel kapcsolatos mostani válság május elején kezdődött, amikor a bevándorlók tranzitterületének számító Thaiföld vezetésének megtorló politikájától tartva az embercsempészek ezreket hagytak sorsukra a tengeren.