A csatorna riportere, Mark Lobel és három munkatársa a monarchiában dolgozó nepáli munkásokról forgatott, a rendőrök azonban még azelőtt bevitték őket, hogy részt vettek volna a vendégmunkások életkörülményeit bemutató hivatalos túrán.
A bemutatót a katari kormány szervezte külföldi újságírók számára. Lobel arról számolt be, hogy őt, valamint a stáb három másik tagját anélkül hallgatták ki, hogy bármivel is meggyanúsították volna őket.
„Egyórányi vallatás után az egyik kihallgató elővett egy fotókat tartalmazó mappát, amelyből kiderült, hogy két napja, már az érkezésem pillanatától fogva követtek” – írta Lobel, akinek elmondása szerint „undorító, piszkos matracon” kellett aludnia, és az első napon enni sem kapott.
A férfit később vádemelés nélkül elengedték. A katari hatóságok azt közölték, hogy a BBC munkatársai megsértették az állam törvényeit és birtokháborítást követtek el. A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) azt írta, hogy a szervezetet „aggodalommal tölti el a sajtószabadság korlátozása, a médiatársaságoknak azonban meg kell szerezniük a szükséges engedélyeket, hogy a labdarúgó-világbajnokságnak otthont adó országban forgassanak”.
Az utóbbi hónapokban már másodjára vettek őrizetbe olyan újságírókat Katarban, akik a monarchiában dolgozó vendégmunkások életkörülményeiről akartak forgatni. Számos bírálat érte Katart, amiért a labdarúgó-világbajnokságra készülő beruházásokon dolgozó vendégmunkásokat aktivisták és újságírók beszámolói szerint embertelen körülmények között kizsákmányolják.
Nemzetközi jogvédő szervezetek szerint – gazdag országról lévén szó – jobb munkakörülményeket kellene biztosítani a külföldi foglalkoztatottaknak Katarban. Katar területén kétmilliónyian élnek, de közülük csak 280 ezren katari állampolgárok. A lakosság túlnyomó része vendégmunkás.