A szaúdi állampolgárságú Favvazt négy, összeesküvéssel kapcsolatos vád alapján ítélték el. A 224 ember halálát okozó és több mint 4000-et megsebesítő robbantások megszervezésével nem hozták közvetlen kapcsolatba, de az ügyészek rámutattak, hogy az Al-Kaida vezérének Londonban élő helyetteseként kulcsszerepe volt a terrorszervezet ideológiájának terjesztésében és az Afrikában működő terrorcsoportok támogatásában. Az elítélt a kilencvenes években kiképzőtábort működtetett Afganisztánban, és szerepet játszott egy sejt létrehozásában Nairobiban, amely a pokolgépes támadást megelőzően megfigyelés alatt tartotta az amerikai követséget.
Az ítélet kihirdetése előtt Favvaz szomorúságát fejezte ki az áldozatok hozzátartozóinak a „tragikus erőszak” miatt, amelyet állítása szerint nem támogatott és amelyhez nem kívánt hozzájárulni. Szavai szerint célja „a reform, és nem a lázadás volt” Szaúd-Arábia belső rendje ellen.
Lewis Kaplan bíró a vádlott kijelentéseit valótlannak minősítette, rámutatva, hogy Favvaz egyértelműen támogatta Bin Ladennek az amerikaiak elleni erőszakra buzdító felhívásait.
Kálid al-Favvazt 1998-ban Londonban vették őrizetbe, és csak hosszas jogi procedúra után, 2012-ben szolgáltatták ki az Egyesült Államoknak. Ő volt a tizedik személy, akit a robbantások miatt elítéltek.