Az áldozatok rokonai azért próbálják hazaszállítani elhunyt szeretteiket, hogy a szokásoknak megfelelően otthon készítsék fel lelküket a túlvilágra. A hatóságok figyelmeztetése, miszerint szigorúan tilos hozzányúlni a betegségben elhunytakhoz, több száz éves hagyományoknak mond ellent.
A nyugat-afrikai országban törvény tiltja, hogy a fertőző holttesteket elszállítsák arról a településről, ahol a beteg elhunyt. Az AP amerikai hírügynökség jelentése szerint a szeretteiket hazaszállítani vágyók ezzel a módszerrel próbálják kicselezni a hatóságokat.
Sokan abban reménykedtek, hogy sikerült megállítani a járvány terjedését Guineában, az elmúlt egy hétben azonban huszonhét új megbetegedést regisztráltak.
A hivatalos adatok szerint az ebolajárvány 2013. decemberi kitörése óta 11 120-an haltak bele a vírus okozta vérzéses lázba Afrikában, az áldozatok tényleges száma azonban ennél jóval magasabb lehet. A fertőzöttek száma 27 ezerre rúg. Sierra Leone és Guinea mellett az időközben ebolamentessé nyilvánított Libériát érintette a legsúlyosabban a járvány.
Még nem ért véget a Nyugat-Afrikában tomboló ebolajárvány – közölte csütörtökön az Orvosok Határok Nélkül (MSF) nevű nemzetközi egészségügyi szervezet, amely tavaly a vírussal megfertőződött munkatársainak felét elvesztette.
Reinhard Dörflinger, az MSF ausztriai csoportjának elnöke Bécsben a szervezet 2014-es jelentését ismertetve elmondta, hogy huszonnyolc munkatársuknál mutatták ki a vírust és közülük tizennégyen meghaltak. Az illetékes felhívta a figyelmet arra, hogy Sierra Leonéban tovább nőtt a fertőzöttek száma és Guineában is jegyeztek fel ebolás eseteket.