Andrij Liszenko katonai szóvivő keddi kijevi sajtótájékoztatóján arról számolt be, hogy az elmúlt egy nap alatt három ukrán katona vesztette életét, egy pedig megsebesült a fegyveres konfliktus övezetében, Doneck városa és a Luhanszk melletti Scsasztya településnél.
A kijevi hadműveleti parancsnokság közleménye szerint előző éjjel 120 milliméter kaliberű aknavetőkkel lőtték a szakadárok a Doneck környéki Piszki, Opitne és Vogyane településeket. A szintén a megyeközpont közelében fekvő Avgyijivkára harckocsikkal és 152 milliméter kaliberű nehézfegyverekkel lőttek.
A frontvonal déli részén, Mariupol környékén 120, illetve 82 milliméteres aknavetőkkel, gránátvetőkkel és kézifegyverekkel támadtak az ukrán katonákra. A parancsnokság közleményében megjegyezte, hogy miután a katonák „megfelelő választ” adtak a támadásokra, a szakadárok „ötször kértek tűzszünetet”.
A frontvonal északi részén, Luhanszk környékén Scsasztyát és Sztanicja Luhanszkát lőtték nagy kaliberű aknavetőkkel, illetve gránátvetőkkel és kézifegyverekkel. Két további kistelepülést a környéken nagy kaliberű golyószórókkal vettek tűz alá.
Kérdésre válaszolva Liszenko leszögezte, hogy az ukrán fegyveres erők készek megfelelő választ adni abban az esetben, ha a szakadárok harckocsikkal támadnának. Nem tudta ugyanakkor megmondani, hány harckocsival rendelkeznek a szakadár erők, annyit mondott, hogy „az ukrán fél elegendő információval rendelkezik az orosz terrorista csoportok páncélozott katonai eszközeinek hozzávetőleges számáról”. Előző nap Valentin Fedicsev, a hadművelet helyettes parancsnoka egy tévéinterjúban azt mondta, hogy több mint 700 harckocsival rendelkeznek a szakadárok, ebből 190-nel az oldalukon harcoló orosz csapatok.
Liszenko hozzátette, hogy a katonai felderítéstől kapott információk alapján a szakadárok a Luhanszk megyében három bázison, Doneck városában pedig lakóövezetekben, ipari és agrárlétesítményekben helyezték el a páncélosokat.
A kijevi parlament kedden első olvasatban elfogadta azt a törvénymódosítási javaslatot, amely alapján külföldiek, illetve állampolgársággal nem rendelkezők is harcolhatnak az ukrán fegyveres erők kötelékében. A több jogszabály módosításáról szóló indítványt a 450 fős törvényhozás 257 tagja hagyta jóvá a jelen lévő 326 képviselő közül. Az önkéntes alakulatokban – amelyek mostanra betagozódtak a hadsereg vagy az Ukrán Nemzeti Gárda kötelékébe – most is vannak külföldi önkéntesek, még orosz állampolgárok is. Eddig azzal tették törvényessé jelenlétüket, hogy ukrán állampolgársági kérelmet nyújtottak be. Ennek elbírálása azonban meglehetősen hosszadalmas Ukrajnában. A most megszavazott törvénymódosítási csomag a zsoldostevékenység büntetését is módosítja olyan módon, hogy az ukrán fegyveres erők kötelékében harcoló külföldi önkéntesek ne essenek büntetőjogi felelősségre vonás alá.