Elmondása szerint a húszi lázadók és az Ali Abdalláh Száleh korábbi jemeni államfőhöz hű csapatok soraiból 29-en vesztették életüket az állásaik ellen péntekre virradó éjjel végrehajtott légicsapásokban. Az Abed Rabbo Manszúr Hádi jelenlegi elnököt támogató erők pedig tíz embert vesztettek az utcai harcokban, amelyeknek a civilek körében tíz halottja és 59 sebesültje volt.
Helyi lakosok közben arról számoltak be, hogy a szaúdi vezetésű arab koalíció harci repülőgépei csapást mértek több, a húszi lázadóknak utánpótlást szállító gépkocsioszlopra, amelyek az Ádentől északra fekvő Abiján és Lahdzs kormányzóságból érkeztek.
Jemen második legnagyobb városának, a déli Ádennek a birtoklásáért hetek óta heves harcok folynak.
Szaúdi források előző nap azt jelentették, hogy a jemeni síita lázadók első ízben intéztek támadást Szaúd-Arábia területe ellen, de támadásukat visszaverték, jelentős veszteséget okozva nekik. A szaúdi külügyminisztérium csütörtök késő esti közleménye szerint a lázadók Nadzsrán város térségében, Szaúd-Arábia délnyugati határszakaszán intéztek támadást a határőrség megfigyelőposztjai ellen. Az összecsapásokban több tucat jemeni lázadót megöltek, szaúdi oldalon pedig három katona vesztette életét. A katonák a harcban légi támogatást is kaptak.
Jemenben az Irán támogatását élvező síita lázadók és a hadsereg velük szövetséges alakulatai heves harcokat vívnak a külföldre menekült elnök, Abed Rabbo Manszúr Hádi erői ellen. A húszik visszaszorítása érdekében Szaúd-Arábia március 26-án kilenc arab ország támogatásával légi hadműveletet indított, a húsziknak ennek ellenére sikerült kiterjeszteniük ellenőrzésüket a közel-keleti ország második legnagyobb városának számító Áden felett.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) újabb, pénteki helyzetjelentése szerint a március 19-én kirobbant jemeni harcok következtében április 27-ig több mint 1200 ember vesztette életét és több mint ötezren sebesültek meg, és a délnyugat-jemeni Taizz városában tovább romlott a helyzet a heves utcai harcok miatt. A jelentés rámutat, hogy a főváros Szanaát Ádennel összekötő utak a harcok miatt egyre kevésbé használhatók, ami akadályozza a gyógyszerek eljuttatását a térség településeire.
Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár csütörtökön kiadott közleményében sürgette, hogy a szemben álló felek haladéktalanul léptessenek életbe fegyverszünetet a humanitárius helyzet javítása érdekében. A főtitkár arra is figyelmeztetett, hogy „Jemen egészségügyi rendszere és távközlési hálózata az összeomlás szélén áll”, és ha az üzemanyag-ellátást nem biztosítják, tovább súlyosbodhat a lakosság helyzete.