Sürgős műtétet kellett végrehajtani szerdán Vojiszlav Seseljen, legalábbis ezt közölte a Szerb Radikális Párt (SRS). Toma Fila, az SRS vezetőjének ügyvédje a hír kapcsán azt mondta, a történtek bizonyítják, védence súlyos beteg, így semmiképpen sem kellene visszatérnie a scheveningeni fogdába. Korábbi belgrádi sajtóértesülések szerint Seselj elutasította a kemoterápiás kezelést. A politikust 2013-ban bélrákkal műtötték, a betegség azóta átterjedt a májára is.
A Nemzetközi Törvényszék fellebbviteli tanácsa március végén rendelte el, hogy a bírói tanács azonnali hatállyal vonja vissza a vádlott ideiglenes szabadlábra helyezéséről szóló novemberi döntést, és rendelje el az SRS vezetőjének visszatérését a börtönbe. A visszavonás azóta sem történt meg. Ma már hágai körökben is elismerik, hogy elsősorban a törvényszék hibája a kialakult helyzet. Az ügy kínos Szerbiának, hiszen most ismét Belgrádra hárul a felelősség Seselj esetleges kiadásakor. A radikális vezér többször is közölte, hogy önként nem tér vissza Hágába, ehhez le kell őt tartóztatni, Alekszandar Vucsics szerb miniszterelnök – a szélsőséges politikus egykori párttársa – viszont leszögezte, erőszakkal és rajtaütésszerűen senki nem tartóztatja le az SRS elnökét. A beteg Seselj egyébként április elsején Belgrádban az igazságügyi minisztérium épülete előtt felgyújtotta Horvátország zászlaját, így tiltakozva a személyét érintő zágrábi támadások ellen.
Nenad Csanak, a Vajdasági Szociáldemokrata Liga vezetője szerint Seseljnek, s az összes ma már elfeledett személynek, akik valamilyen formában részt vettek a horvátok, s a többi nem szerb nemzetiségű lakos elűzésében, felelniük kell tetteikért. A politikus arra emlékeztetett, hogy 1992. május hatodikán Seselj jelenlétében, Herkócán vált nyilvánvalóvá a nemzeti kisebbségek elűzésének szándéka a Vajdaságban. Herkóca után az üldözés a Szerémség több mint húsz településén folytatódott. Csanak úgy véli, Szerbiában is bíróság elé kell állítani Seseljt. A radikálisok elnöke a Twitteren válaszolt a vajdasági pártelnöknek, bejegyzésében azt írta: már előkészítette a bírósági eljárást Nenad Csanak számára, utasította az ügyészt, a bírákat és a csapatokat az elfogására és a kivégzésére. „Kegyelmi kérelemmel hozzám kell fordulni” – fűzte hozzá még műtéte előtt Seselj.
Pásztor István, a Vajdasági Magyar Szövetség vezetője, egyben az újvidéki tartományi képviselőház elnöke felháborítónak, undorítónak és megengedhetetlennek nevezte a vádlott bejegyzését.