A Jemenben beavatkozó nemzetközi koalíció kedden léptette életbe az öt napig tartó humanitárius tűzszünetet.
Az ország nagy részében elhallgattak a fegyverek, a fővárosban például az AFP francia hírügynökség helyszíni tudósítója szerint azóta nem volt ilyen nyugodt az éjszaka, hogy a Szaúd-Arábia vezette nemzetközi erők március végén megkezdték Szanaa bombázását.
A segélyszállítmányok célba juttatását lehetővé tévő tűzszünetet ugyanakkor több helyen megsértették, különösen az ország déli részében, ahol a jemeni síita húszi lázadók és a kormányerők között továbbra is harcok dúlnak. A koalíció kijelentette: továbbra is szüneteltetik a légi hadjáratot annak ellenére, hogy a húszi milíciák legalább tizenkét esetben megsértették a tűzszünetet.
Ugyancsak csütörtökön a Szaúd-Arábiába menekült jemeni kormány visszahívta Iránba akkreditált nagykövetét. Iránt a nemzetközi koalíció a húszik támogatásával vádolja.
Aladdín Borudzserdi, az iráni parlament nemzetbiztonsági és külügyi bizottságának elnöke pedig eközben az iszlám vallás árulójának nevezte a szaúdi uralkodót, az arab szövetség jemeni beavatkozását pedig a palesztinok elleni izraeli cselekményekhez hasonlította. „Amerikai fegyverekkel gyermekeket gyilkolnak Jemenben, a cionista entitás bűneit ismételve” – mondta.
Jemenben a síita lázadók harcolnak a külföldre menekült elnök, Abed Rabbo Manszúr Hádi erői ellen. A húszik visszaszorítása érdekében Szaúd-Arábia nyolc arab ország támogatásával légi hadműveletet indított. A szövetségesek március 26. óta támadják légicsapásokkal a húszik állásait.