Spanyolország a menekültkvóta felülvizsgálatát kéri

A bizottság javaslata szerint Spanyolországnak 1549 menedékkérőt kellene befogadnia 2016-ig.

2015. 05. 18. 17:19
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

José Manuel García-Margallo szerint az országok munkanélküliségi rátáit és a menekültáradat megállítására tett korábbi erőfeszítéseit nem megfelelő mértékben vették figyelembe ahhoz, hogy megállapítsák: egy-egy uniós államnak hány embert kell befogadnia. E kettő 10-10 százalékban, míg a népesség és a GDP 40-40 százalékban számított a kvóta kialakításánál – tette hozzá.

A spanyol külügyminiszter úgy véli, a kvótának arányosnak, igazságosnak és reálisnak kell lennie, de – mint mondta – az Európai Bizottság elképzelése nem az. Bajos lenne úgy vállalni menekültek befogadását, hogy közben nem tudnak nekik munkát biztosítani – hangsúlyozta.

Spanyolország számára nem véletlenül különösen fontos, hogy nagyobb hangsúlyt kapjon a foglalkoztatás a kvóta megállapításánál, az Európai Unióban ugyanis itt a második legmagasabb a munkanélküliség Görögország után.

Az unió déli határaként az ország az elmúlt években több intézkedést tett az Afrika felől érkező menekültek számának csökkentésére, a külügyminiszter ezért szorgalmazza, hogy ezeket is jobban értékeljék.

Az Európai Bizottság javaslata szerint Spanyolországnak 1549 menedékkérőt kellene befogadnia 2016 végéig. José Manuel García-Margallo beszélt arról is, hogy támogatják a földközi-tengeri embercsempész bandák elleni közösségi küzdelmet, ezért egy katonai hajót, egy helikoptert és egy felderítő repülőgépet is felajánlanak az unió számára.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.