Több ezren búcsúztak a blueskirálytól

A róla elnevezett indianolai múzeum kertjében szombaton örök nyugalomra helyezték B.B. Kinget, a május 14-én 89 éves korában elhunyt blueslegendát.

2015. 05. 31. 16:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közeli baptista templomban megrendezett gyászszertartásra olyan sokan érkeztek, hogy a kívül rekedtek számára kivetítőn közvetítették a végső búcsút.

„A kéz, amely egykoron gyapotot szedett, később gitárhúrokat pengetett hazai és nemzetközi színpadokon” – mondta búcsúbeszédében Herron Wilson tiszteletes, hangsúlyozva, hogy King példája bizonyítja, az ember a legnyomorúságosabb körülményekből is győztesen kerülhet ki.

A 15-szörös Grammy-díjas blueszenész, a Rock and Roll Hírességek Csarnokának tagja az Indianolától 32 kilométerre fekvő Berclairban született 1925-ben. 17 éves volt, amikor Indianolába költözött, ahol amellett, hogy traktorvezetőként ültetvényeken dolgozott, már gospelt és bluest játszott templomokban, klubokban, utcákon és a helyi rádióban. A második világháború után, 1948-ban költözött Memphisbe. Utóbbi éveit Las Vegasban töltötte, ott is hunyt el május 14-án 89 éves korában. Indianolát tartotta szülővárosának, 1980 óta minden évben itt játszotta „hazatérő” koncertjét.

„B.B. King mindörökre a blues királya marad” – hangoztatta a szertartásra küldött üzenetében Stevie Wonder, aki személyesen nem tudott megjelenni a temetésen. Tony Coleman, aki 37 éven át volt King dobosa, felidézte, hogy a blueslegenda soha nem nevezte magát a blues királyának. „Ő úgy gondolta, hogy a blues a király, és kötelességének tartotta, hogy meg is tartsa királynak” – mondta.

A szertartáson felolvasták Barack Obama amerikai elnök levelét. „A blues elvesztette királyát és az amerikaiak elvesztettek egy legendát. Senki sem dolgozott keményebben B.B.-nél. Senki nem tett többet azért, hogy terjessze a blues gospeljét” – írta Obama.

A gyászszertartás már szerdán megkezdődött, amikor King koporsóját Memphis repülőteréről a helyi Handy Parkba vitték, amely első zenei sikereinek színhelye volt. Pénteken ravatalozták fel az indianolai múzeum kertjében, ahol több mint négyezren vettek búcsút tőle.

A múzeum azt tervezi, hogy a kertben emlékparkot létesít padokkal és vízfallal B.B. King sírja körül.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.