A reggeli lövöldözést Kumanovo egyik, Divo nevű városrészéből lehetett hallani, a Tanjug hírügynökség szerint ismét összetűztek rendőrök a fegyveresekkel. A hadsereg és a rendőrség blokád alá vette a városrészt, lezárta az oda vezető utakat, így a városból tudósító újságírók sem tudják pontosan, hogy mi történik. Kumanovo többi részében viszonylagos nyugalom van, az élet folyik a megszokott kerékvágásban. A koszovói határnál fekvő Kumanovóban szombat hajnalban tűzharc tört ki rendőrök és fegyveresek között a város két albán negyedében. A lövöldözés egész nap tartott, az összecsapásokban a korábbi adatok szerint öt rendőr meghalt és 30 ember megsebesült. Vasárnapra virradóra még egy rendőr halt bele sebesüléseibe.
Vasárnap Ivo Kotevski, a macedón rendőrség egyik szóvivője közölte, nyolc rendőrt lelőttek és 37-en megsebesültek. Hozzátette, hogy az ellenfél soraiban is voltak halálos áldozatok: tizennégy személy holttestére bukkantak, akik a Koszovói Felszabadítási Hadsereg (UCK) monogramjával ellátott egyenruhát viseltek. A szóvivő kijelentette, befejeződött a rendőri akció, és „sikerült semlegesíteni a Balkán-félsziget egyik legveszélyesebb terrorista csoportját”. Kotevski azt mondta, a mintegy harminc főből álló „terrorista csoport” tagjai valószínűleg albán származásúak – macedón, koszovói és albán állampolgárok. Gordana Jankulovska belügyminiszter korábban azt mondta, vannak áldozatok a civilek és a „terroristák” között is, de pontos számukat nem közölte.
Két héttel ezelőtt magukat az UCK tagjainak nevező fegyveres támadók foglaltak el egy rendőrkapitányságot az ország északi, javarészt albánok lakta részén. Az UCK korábban hosszú ideig harcolt a macedón kormány ellen, aminek az albánok és Szkopje között megkötött 2001-es békemegállapodás vetett véget. Macedóniában kétnapos gyászt hirdettek vasárnap a rendőrök halála miatt. Johannes Hahn, az Európai Bizottság bővítési ügyekért felelős biztosa közölte, hogy az Európai Uniót „mélységesen aggasztják” a macedóniai lövöldözésről érkező hírek, és „az ország stabilitása érdekében el kell kerülni a további erőszakot”. Macedónia 2005 óta EU-tagjelölti státuszt szerzett, de a csatlakozási tárgyalások nem kezdődtek meg, részben amiatt, hogy Görögország ellenzi a balkáni ország ilyen névvel történő belépését az európai közösségbe.