A BBC szerint a rengések epicentruma Namche Bazar környékén, közel a Csomolungmához (Mount Everest), mintegy 18 kilométeres mélységben volt. A keddi földmozgás epicentrumát mélyebbre teszik, mint az április végi rengését, amelynek középpontja 15 kilométerrel húzódott meg a földfelszín alatt. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a sekélyebb epicentrumú földrengések általában több kárt okoznak a felszínen. Beszámolók szerint az erős szeizmikus aktivitást az indiai fővárosban, Újdelhiben és a bangladesi fővárosban, Dakkában is érezni lehetett.
Helyszíni jelentések szerint Katmanduban pánikot okozott az újabb szeizmikus aktivitás, az emberek az épületekből kirohantak az utcákra.
A Nemzetközi Migrációs Szervezet (IOM) szóvivője kedden arról számolt be, hogy a Katmandutól keletre fekvő Csautarában négyen életüket vesztették, miután a földrengés miatt több épület összeomlott a településen.
A földrengésnek a legfrissebb jelentések szerint összesen 26 halálos áldozata van. Indiában, a Nepállal szomszédos Bihár államban legkevesebb tíz ember vesztette életét. A rendkívüli helyzetek indiai hivatala 335 sérültről tud.
A legfrissebb hírek szerint a Richter-skála szerint 7,4-es fokozatú földmozgást legalább hat utórengés követte, ezek között volt 6,2-es és 4,2-es erősségű is. Nepálban evakuálták a parlamentet, Újdelhiben és Kolkatában leállt a metróközlekedés.
A CNN helyszíni tudósítója szerint több, a korábbi földrengésben megsérült ház összeomlott. Különféle beszámolók szerint utórengéseket is észlelni lehetett az érintett területen.
A nepáli rendőrség közben arra figyelmezteti a lakosságot, hogy tartózkodjanak nyílt helyen. Az újabb földrengés miatt pedig bezárt Nepál egyetlen nemzetközi repülőtere Katmanduban.
India belügyminisztere széleskörű támogatást ígért a katasztrófa sújtotta Nepálnak.
Április 25-én 7,8-as erősségű földrengés rázta meg a himalájai országot. A természeti csapás a legfrissebb adatok szerint legkevesebb 8046 halálos áldozatot szedett, és több mint 17 800-an sérültek meg.