A szavazófülkék helyi idő szerint reggel nyolc órakor (magyar idő szerint délben) nyíltak meg.
A voksolás nemcsak az elnök megválasztásáról, hanem a képviselőház felének és a szenátus harmadának megújításáról is szól, továbbá 11 tartomány kormányzói tisztségéről, valamint első alkalommal a Mercosur (Dél-amerikai Közös Piac) parlamenti tagjairól is döntenek.
A felmérések szerint az elnökválasztás legnagyobb esélyese az 58 éves olasz származású Daniel Scioli, aki a kormányzó balközép Front a Győzelemért (FpV) nevű párt jelöltje. A második legjobban támogatott elnökjelölt a konzervatív és szintén olasz felmenőkkel rendelkező Buenos Aires-i polgármester, Mauricio Macri, majd őt a peronista, ugyancsak olasz gyökerű Sergio Massa követi. A tőlük népszerűségben messze lemaradó további három elnökjelölt Margarita Stolbizer, Adolfo Rodríguez Saá és Nicolás del Cano.
A voksolás egyik nagy kérdése, hogy szükség lesz-e – az ország történetében először – a november 22-re előirányzott második forduló megtartására. Egyelőre úgy tűnik, igen, mivel a felmérések szerint egyetlen jelöltnek sem sikerül majd megszereznie a szavazatoknak a győzelemhez szükséges 45 százalékát vagy 10 százalékpontos előny mellett a 40 százalékát.
A választások idején a rendről a biztonsági erők több mint 100 ezer tagja gondoskodik. A választási bizottság ezenkívül több intézkedést is hozott a voksolás tisztaságának garantálása céljából, többek között a szavazófülkék szigorúbb ellenőrzéséről és a szavazócédulákat szállító teherautók GPS-es nyomon követéséről is döntött.
Az urnák helyi idő szerint délután 6 órakor (magyar idő szerint este 10 órakor) zárnak, és az első hivatalos részeredmények éjfél körül várhatók.
Az elnöki tisztséget 2007 óta betöltő Cristina Fernández de Kirchner 50 százalékos népszerűségi mutatóval távozik hivatalából. A Fernándeznél mérsékeltebb Scioli szeretné folytatni elődje sikeres jóléti programját, és mint mondta, nem akar hirtelen elmozdulást az eddigi politikától, hiszen szavai szerint az emberek most „nincsenek kísérletező hangulatban”.
A mostani választásokkal gyakorlatilag egy 12 éves „kirchnerizmus” zárul le a több mint 43 millió lakosú latin-amerikai országban, ugyanis Cristinát megelőzően 2003-tól férje, a 2007-ben elhunyt Néstor Kirchner volt hatalmon.