Megsemmisítettek egy stratégiai Al-Kaida-kiképzőtábort

Az amerikai katonák hadművelete több napig tartott.

MTI
2015. 10. 31. 20:42
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

John F. Campbell tábornok, a NATO vezette nemzetközi biztonsági erők (ISAF) parancsnoka a The Washington Post című amerikai napilapnak elmondta, hogy a tábort Al-Kaida nemzetközi terrorcsoport tavaly szeptemberben alapított indiai szubkontinensen működő szárnya működtette. Az Afganisztán déli részén, a pakisztáni határ közelében fekvő Kandahár térségében, egy ritkán lakott mezőgazdasági területen felfedezett tábor területe mintegy 78 négyzetkilométer volt. A tábornok szavai szerint „ez volt a legnagyobb ilyen típusú, szélsőségeseket felkészítő objektum, amelyet az afganisztáni háború tizennégy évében láttunk”. A tábor legalább egy éve működhetett.

A szárazföldi támadásban amerikai és afgán egységek vettek részt, köztük az amerikai különleges erők mintegy 200 tagja, 63 légicsapás támogatta őket. Az Al-Kaida mintegy 160 harcosa vesztette életét a hadműveletben.

„Ez olyan hely, amelyről valószínűleg nem gondolnánk, hogy jelen van az Al-Kaida” – hangoztatta a tábornok. Hozzátette, a tábor létezésére egy a szervezet egy másik létesítménye ellen nyáron a kelet-afganisztáni Barlam körzetében elkövetett rajtaütés nyomán bukkantak. A kiképzőtábort napokkal az előtt semmisítették meg, hogy október 15-én Barack Obama amerikai elnök bejelentette, az Egyesült Államok 2016-ban is 9800 katonát fog állomásoztatni Afganisztánban, 2017-ban 5500-at, nem csökkentve 1000-re az amerikai katonák számát, ahogy korábban közölte.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.