Hamarosan eldől, marad-e a porondon Trump

A politikus még mindig a republikánus tábor legtámogatottabb elnökjelölt-aspiránsa.

MTI
2016. 02. 20. 19:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Demokrata Párt legesélyesebbnek tartott elnökjelölt-aspiránsának, Hillary Clintonnak a kampányszakemberei nemrégiben még úgy tartották, hogy a nyugati Nevada lesz az a szövetségi állam, ahol emberük könnyen elhúzhat vetélytársától, Bernie Sanders vermonti szenátortól. A küzdelem azonban szinte minden várakozást felülmúlóan szorossá vált.

Sanders a péntek esti kampánygyűlésén azzal búcsúzott a megjelentektől: „Azért vagyunk itt, hogy győzzünk.” A Clinton-kampánystáb abban reménykedik, hogy a szenátor fiatalok körében elért rendkívüli népszerűségét ellensúlyozhatja a volt külügyminiszter, ha megszerzi a spanyol ajkúak és a feketék nagy többségének támogatását. Nevadában a lakosság egynegyede spanyol ajkú.

A republikánusok jelenleg vezető elnökjelölt-aspiránsa, Donald Trump üzletember szintén bizakodóan zárta dél-karolinai kampányát Myrtle Beachben. „Most van itt a mi időnk, s nem hagyhatjuk, hogy mozgalmunk szétessen. Erős mandátumot kell szereznünk, el kell menni szavazni!” – fogalmazott Trump, akinél jobban senki nem rendítette meg a politikai osztályt.

Trump a héten az egyik vetélytársát perrel fenyegette meg, George W. Bush volt elnököt hazugsággal vádolta meg, még Ferenc pápával is vitába keveredett a migráció ügyében, ám a szombat reggeli felmérések elsöprő többsége változatlanul azt mutatta, hogy ő a republikánus tábor leginkább támogatott elnökjelölt-aspiránsa.

Trump és Sanders előretörése – elemzők egyöntetű véleménye szerint – az amerikai közhangulat jelentős változását mutatja: a választóknak elegük van a politika színpadán régóta szereplőkből, és az új, szokatlan stílusú jelöltek felé fordultak. A nevadai és a dél-karolinai voksolást azért is ítélik kulcsfontosságúnak mind a politikusok, mind az elemzők, mert a március elsejei szuperkedd előtt – amikor egytucatnyi szövetségi államban lesz előválasztás – megmutatja, hogy kik lesznek a két nagy párt frontemberei.

Dél-Karolinában a szavazóhelyiségek helyi idő szerint reggel hét órakor nyíltak meg, a nevadai jelölőgyűlések pedig helyi idő szerint délelőtt tizenegy órakor veszik kezdetüket.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.