Köln: a legtöbb erőszakoskodó sosem kerül elő

A rendőrfőnök szerint a térfigyelők felvételei gyengék; a gyanúsítottak nagy része egyébként észak-afrikai.

VZ
2016. 02. 24. 9:53
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Erről a város rendőrfőnöke, Jürgen Mathies beszélt a BBC-nek.

A nyomozók 75 gyanúsítottat azonosítottak, legnagyobb részük olyan észak-afrikai, aki vagy illegális bevándorlóként vagy menedékkérőként tartózkodik Németországban.

A több mint 500 bejelentésnek egyébként 40 százaléka volt valamilyen szexuális zaklatással kapcsolatos.

„A térfigyelő kamerák felvételei nem elég jók ahhoz, hogy azok alapján egyértelműen azonosítható legyen a szexuális zaklatás. Csak néhány lopás látható rajtuk, de ennyi. Így csak a tanúk és áldozatok vallomásaira tudunk hagyatkozni a támadók kapcsán” – közölte.

Az első alkalom, amikor valaki bíróság elé áll a szilveszterkor történtek miatt, a lopással vádolt két marokkói és egy tunéziai tárgyalása lesz.

Tizenhárom embert vettek őrizetbe lopásért, de csak egy 26 éves algériai menedékkérőt szexuális bűncselekményért. Emlékezetes: Mathies elődjét, Wolfgang Alberst az erőszakhullám nem megfelelő kezelése miatt bocsátották el, és számos rendőri hibát is feltártak azóta, többek között annak kapcsán, hogy sem erősítést nem hívtak, sem a nyilvánosságot nem tájékoztatták.

Ismeretes, szilveszter éjszakáján mintegy ezer ember, észak-afrikai és arab hátterű férfi gyűlt össze Köln főpályaudvaránál, aztán bandákban zaklattak, fenyegettek és támadtak meg nőket. Németországba csak 2015-ben mintegy 1,1 millió menedékkérő érkezett – emlékeztet a cikk.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.