Anne Frank rejtekhelyéről mintáztak szabadulószobát

A szabadulószobát üzemeltető Thijs Verberne szerint a játék „nevelő hatású”.

MTI
2016. 03. 18. 16:08
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közelmúltban megnyílt valkenswaardi Escape Bunker honlapja szerint az ominózus szobából csapatmunkával, kreativitással és éles elmével tudnak kijutni a játékosok, akiknek egy órájuk van a feladatok teljesítésére.

Az amszterdami Anne Frank Házat üzemeltető alapítvány szerint azonban a Frank család egykori rejtekhelye a holokauszt színhelye volt, és a túlélőkkel szembeni kevés empátiára utal, ha ezt a helyiséget játékkal hozzák összefüggésbe.

Az alapítvány szerint a szabadulószoba azt a hamis benyomást kelti, hogy a nácik elől való rejtőzés izgalmas játék, és ha a bujkálók elég ügyesek, akkor nem kapják el őket. A szabadulószobát üzemeltető Thijs Verberne szerint azonban a játék „nevelő hatású”.

Anne Frank szüleivel egy amszterdami épületben bujkált a második világháború idején a zsidóüldözés elől. 1944-ben azonban elfogták őket, Anne az auschwitzi megsemmisítő táborba, majd onnan a bergen-belsenibe került. Ott halt meg 1945 márciusában tífuszban.

A családból egyedül Otto Frank maradt életben, később ő adta közre Anne naplóját, amelyet a lány a háború alatt írt, és amely történelmi dokumentumként azóta világszerte ismertté vált. A család egykori rejtekhelye 1960 óta múzeum.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.