Biológiai fegyver volt a Marokkóban elfogott terroristáknál

Február 18-án terveztek merényleteket végrehajtani turistaközpontoknál.

MTI
2016. 03. 03. 14:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A dzsadidai művelet során elkobzott gyanús szerek szakértői vizsgálata olyan anyagokat mutatott ki, amelyek a nemzetközi szervezetek osztályozása szerint veszélyes biológiai fegyvereknek minősülnek” – derül ki a belügyi minisztérium közleményéből.

A lefoglalt anyagok legcsekélyebb mennyisége is bénulást, az emberi idegrendszer károsodását és halált idézhet elő. Ezek az anyagok a levegőbe vagy vízbe szivárogva széles körben jelenthetnek veszélyt a környezetre – olvasható a közleményben. A nyomozás egyben fényt derített arra is, hogy a mérgező szereket és biológiai anyagokat a terroristacsoport készítette.

Az öngyilkos merényletet egy 16 éves fiú hajtotta volna végre, akit intenzív kiképzésnek vetettek alá. A sejt fegyvereit és hozzájuk a lőszert Líbiából csempészték be Marokkóba. A letartóztatott tíz gyanúsított között van francia állampolgár is – közölte korábban a belügyminisztérium.

Az arab ország egyik belbiztonsági vezetője szerint az Iszlám Állam terrorszervezet készült merényletekre Marokkóban, de a hatóságok leleplezték az összeesküvést. A február 18-án felszámolt terroristasejt érzékeny célpontok, köztük szállodák, fontos polgári és katonai vezetők ellen tervezett támadásokat, beleértve az öngyilkos robbantást is. Ez volt eddig a legveszélyesebb felszámolt terroristacsoport Marokkóban – mondta újságíróknak Abdelhak Hiame, a belbiztonsági szolgálatok egyik vezetője.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.