Néma tiszteletadással adózott az áldozatok emléke előtt Fülöp belga uralkodó és felesége, Matild, valamint Charles Michel miniszterelnök is. Megjelent Manuel Valls francia miniszterelnök, Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke, valamint Federica Mogherini, az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője is, akik koszorút helyeztek el a merényletek áldozatainak emlékére a támadások egyik helyszínén, a brüsszeli Maelbeek metróállomáson.
A két helyszínen végrehajtott keddi brüsszeli terrortámadásokban a legfrissebb összesítések szerint legalább harmincegy ember életét vesztette, és nagyjából kétszázhatvanan megsebesültek. A terrorfenyegetettség miatt legkorábban szombaton nyithatják meg újra a forgalom előtt a brüsszeli Zaventem nemzetközi repülőteret. A megrongálódott Maelbeek metróállomás hetekig zárva marad.
Ferenc pápa arra kérte szerdán az embereket, hogy egyhangúlag ítéljék el a robbantásokat, amelyeket „kegyetlen gaztetteknek” nevezett. A Le Soir című belga napilap ugyanakkor arra figyelmeztetett, hogy egy más élet, egy keményebb, zártabb, kevésbé gondtalan és talán gyűlölettel telibb társadalom kezdetét jelentik a brüsszeli terrortámadások, ennek kialakulása ellen azonban minden eszközzel küzdeni kell.
A terrorellenes együttműködés szükségességéről beszélt az orosz és a német külügyminiszter Moszkvában. A vendéglátó Szergej Lavrov a kétoldalú tárgyalások megkezdésekor reményét fejezte ki, hogy az európaiak a terrorfenyegetés hatására félreteszik a „geopolitikai játszmákat”, és az összefogás mellett döntenek. Az orosz diplomácia vezetője emlékeztetett: az Oroszország és az EU közötti terrorelhárítási együttműködést befagyasztották az ukrajnai orosz beavatkozás miatt. Frank-Walter Steinmeier hangot adott meggyőződésének, hogy közös érdek a terrorfenyegetés elleni közös fellépés.
Manuel Valls francia miniszterelnök úgy nyilatkozott, sürgősen meg kell erősíteni az Európai Unió külső határainak védelmét. A politikus szerint az EU mindeddig „szemet hunyt a szalafizmus szélsőséges nézetei felett”. A francia kormányfő egy másik nyilatkozatában azt mondta, eddig több mint harminc embert azonosítottak, akinek köze lehet a párizsi merényletekhez. Tizenegyen meghaltak, tizenketten börtönben vannak, a többieket még körözik. Theresa May brit belügyminiszter kijelentette, Nagy-Britanniában nem változott a terrorkészültségi szint, de a stratégiai fontosságú pontokon szigorodott a rendőri ellenőrzés.
Olaszországot nem fenyegeti kiemelt terrorveszély, de hatóságai minden szükséges biztonsági intézkedést megtettek – mondta Matteo Renzi olasz miniszterelnök. Recep Tayyip Erdogan török elnök Ankarában azt közölte, hogy a keddi brüsszeli robbantások egyik elkövetőjét a török rendfenntartó erők Gaziantep városnál elfogták, majd 2015 júniusában kiutasították az országból, és erről értesítették a belga hatóságokat is.
A török elnök hangoztatta: a terrorszervezetek között nincs különbség, ahogy nincs különbség az isztambuli, az ankarai és a brüsszeli terrortámadások között sem. A világnak újra kell definiálnia a terrorizmus fogalmát. További merényletek veszélyére figyelmeztette az Európába utazó amerikai állampolgárokat az amerikai külügyminisztérium. Barack Obama amerikai elnök argentínai látogatásán azt hangsúlyozta, hogy a világnak össze kell fognia a terrorizmus elleni küzdelemben, az Egyesült Államok pedig le tudja és le is fogja győzni az Iszlám Államot.