A belügyminiszter amiatt ajánlotta fel távozását, mert súlyos hibák feltételezhetőek a terroristák ellen folytatott nyomozásban. A felajánlott lemondás tényét a minisztérium megerősítette.
Charles Michel nem fogadta el a belügyminiszter lemondását, szerinte „össze kell zárni ezekben a nehéz pillanatokban” – idézte miniszterelnököt a napilap.
A miniszteri bizottság csütörtökön ült össze, hogy megtárgyalja a Törökországból 2015 nyarán kitiltott Ibrahim El Bakraou ügyét, ugyanis Recep Tayyip Erdogan török elnök szerdán Ankarában közölte: az egyik merénylőt a török rendfenntartó erők 2015 júniusában kiutasították az országból Belgiumba. Később a török elnöki hivatal egy munkatársa pontosított, miszerint Ibrahim El Bakraou volt az, és nem Belgiumban, hanem Hollandiába. Ám mivel a belga hatóságok nem találtak összefüggést a terrorizmus és a férfi között, a hollandok szabadon engedték.
A kedden Brüsszelben két helyszínen elkövetett robbantásos merényletek elkövetői között volt az El Bakraou testvérpár, akik közül az idősebb, a 29 éves Ibrahim a repülőtéren, a fiatalabb, 27 éves Khalid pedig a metróban követett el öngyilkos robbantást.
A brüsszeli Zaventem nemzetközi repülőtéren és a Maelbeek metróállomáson elkövetett robbantásoknak eddigi adatok szerint 31 halottja és 260 sebesültje van, utóbbiak között – külügyi közlés szerint – két magyar.