A voksolás este tíz óráig tart. Megközelítőleg 4,4 millió választópolgár 23 politikai pártra és mozgalomra, illetve közel 2900 képviselőjelöltjére adhatja le voksát. Felmérések szerint viszonylag alacsony, 50-55 százalék közötti részvételi arány várható. Ez az eddigi legalacsonyabb is lehet, hiszen az eddig legkisebb részvételi arány 54,6 százalékos volt, 2006-ban. A felmérések üzenete ugyanakkor nem egyértelmű, figyelembe véve, hogy a múltban is rendszerint alábecsülték a részvételi szándékot. Négy évvel ezelőtt például 40-50 százalék körüli arányt jósoltak, de végül több mint 59 százalékos lett.
Korábban nyilvánosságra hozott közvélemény-kutatások a jelenlegi kormánypárt, a Robert Fico vezette Irány-Szociáldemokrácia (Smer-SD) győzelmét valószínűsítik. További hat politikai csoportosulásnak van érdemi esélye arra, hogy átlépje az 5 százalékos szavazati küszöböt, és bekerül a 150 fős parlamentbe. Köztük van a felvidéki magyar választók voksaiért küzdő, Berényi József vezette, jelenleg parlamenten kívüli Magyar Közösség Pártja (MKP) és Bugár Béla magyar szavazatokra is számító vegyes pártja a Most–Híd is.
A szlovák szabályozásnak megfelelően legkésőbb két héttel a választás napja előtt lehetett párttámogatottsági felméréseket nyilvánosságra hozni, csütörtök reggel pedig érvénybe lépett a kampánycsend, amely a voksolás idejére is vonatkozik. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy napközben még a részvételi arányról sem közölnek konkrét adatokat, és a voksolás után a szavazóhelyiségekből távozó választók körében készített exit poll felmérések eredményeit is csak az urnák bezárása, este tíz után hozhatják nyilvánosságra.
A voksolás rész- és végeredményeit a volbysr.sk honlapon teszik közzé. Az első adatok már negyven perccel az urnazárás után megjelenhetnek, de érdemi részeredmények csak éjfél előtt, nem hivatalos végeredmények pedig a hajnali órákban várhatók. A hivatalos végeredményeket vasárnap jelenti be központi választási bizottság.
Az új összetételű parlament harminc nappal a hivatalos végeredmények kihirdetése után ül össze először. Az új kormány megalakulásának időpontja kérdéses, de gyors összeállását valószínűsíti, hogy júliusban Szlovákia veszi át az Európai Unió soros elnökségét.