Egyelőre nem tudni, ki állhat a robbantás hátterében – írja a BBC. A török média „sok sérültről” számolt be.
A Reuters beszámolója szerint legalább 14 ember, köztük rendőrök és civilek sérültek meg, mikor egy autóba rejtett bomba robbant. Úgy tudják, a támadás egy minibusz ellen irányult, mely a rendőrség különleges erőit szállította – közölte az Independent.
A külvárosi út szélén álló autóba rejtett pokolgépet távirányítóval akkor hozták működésbe, amikor a készenléti rendőrség páncélozott járműve elhaladt mellette – írja az MTI. A hatóságok nagy számban mentőegységeket vezényeltek a helyszínre.
A detonáció következtében a közeli buszpályaudvar, valamint a környék épületeinek ablakai is betörtek, több jármű kárt szenvedett.
Törökország délkeleti részében két és fél évi fegyverszünet után 2015 júliusában újultak ki a harcok a kurd milíciák és a biztonsági erők között. A török haderő december óta átfogó katonai akciót hajt végre a kurd felkelők ellen. Az összecsapások során július óta a biztonsági erők 355 tagja vesztette életét, a szakadár Kurdisztáni Munkáspárt (PKK) 5369 lázadóját „tették ártalmatlanná”, számos helyen kijárási tilalom van érvényben.
A kurd autonómiáért 1984 óta fegyveres küzdelmet folytató PKK-t Törökország, az Egyesült Államok és az Európai Unió is terrorszervezetnek tekinti. A konfliktusban már mintegy 40 ezren vesztették életüket.
Reccep Tayyip Erdogan török elnök a washingtoni Brookings Intstitute agytrösztben mondott beszédében reagált a történtekre. „Sarokba szorult” támadókról beszélt, és reményét fejezte ki, hogy a török hatóságok „eltökéltsége” véget vet a terrorizmusnak.
Erdogan a washingtoni atomcsúcs miatt tartózkodik az amerikai fővárosban, a Brookings Institute-ben A globális kihívások és Törökország céljai 2023-ig címmel tartott előadást.