Tintin Brüsszelben: könnyezik a képregényfigura

Tintin is gyászol Brüsszel fekete napján: a belga karikaturisták ismét a képregényhős alakját idézték fel.

Lakner Dávid
2016. 03. 22. 21:38
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Brüsszel repterén és metróállomásán történt keddi, véres terrortámadások után Tintin alakjához nyúlt több belga karikaturista, rajzoló vagy műkedvelő. Ahogy a francia AFP hírügynökség tudósítása is megjegyzi, a közösségi médiát, a Facebook-falakat elárasztották a Tintint ábrázoló rajzok, vagy eredeti képregénykockák.

A karaktert még a belga képregényrajzoló, a Hergé név alatt publikáló Georges Remi alkotta meg közel kilencven évvel ezelőtt, a figura pedig azóta is az ország amolyan nemzeti kincsének számít.

Most  sokan a szőke riporterről, barátjáról, Haddock kapitányról, illetve Milu (azaz Snowy) kutyáról készült rajzokat posztolnak, ezzel fejezve ki részvétüket az áldozatok iránt, illetve a megrendült Belgium felé. Az egyik képen Tintin könnyei vörös, sárga és fekete színben jelennek meg: ezek Belgium nemzeti zászlajának színei. Egy másikon épp a terrortámadásról hírt adó újságot olvassa, miközben Milu kutya csodálkozva kapja oda a fejét. Van olyan rajz is, amin Haddock vigasztalja Tintint, míg egy másikon Milut egy másik kutya.

Tintin alakja először 1929-ben bukkant fel a Le Petit Vingtième-ben, a Le XXe Siècle című belga lap gyerekmellékletében. Azóta jelent meg külön újság (Tintin magazin), film, rádiós, televíziós és színházbeli adaptáció is. A kisfiús kinézetű Tintin a Le Petit Vingtième riportereként dolgozik, egyszerre vannak felnőttes és gyermeki tulajdonságai. A sorozatot erős antikommunista él jellemezte (az egyik első önálló képregény történetben Tintin a Szovjetunióba látogat, ahol nem éppen kellemes élmények érik), Magyarországon nem merült fel a kiadása a rendszerváltás előtt.

A Tintin magazin Belgium legnépszerűbb képregényújságává vált, rajzolt bele az Asterixszel világhírre szert tevő René Goscinny és Albert Uderzo is.

A brüsszeli terrortámadásokról itt olvasható percről percre való tudósításunk.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.