Sanders 90 százalékos feldolgozottság mellett a voksok 56 százalékát kapta, míg Hillary Clintonra a maradék 44 százalék szavazott.
Bernie Sanders a legutóbbi kilenc előválasztásból nyolcat megnyert. Wyomingban mindössze 14 demokrata jelölőküldött voksa dőlt el, és Sanders győzelmével nem szerezte meg mindnek a támogatását, a voksok arányosan oszlanak meg közte és Hillary Clinton között. Miután ebből az államból érkezik a legkevesebb demokrata küldött a párt elnökjelölt-állító konvenciójára, így Sanders győzelmével csak kicsit került közelebb a tetemes előnnyel bíró Hillary Clintonhoz.
A Demokrata Párt jelöltségének elnyeréséhez 2383 delegátus támogatására lesz szükség. Clinton eddigi győzelmeivel 1286 jelölt támogatását tudhatja a magáénak. Sanders 1037 delegált voksára számíthat eddig. Az egykori külügyminiszter 18, ellenlábasa 16 előválasztáson tudott eddig győzedelmeskedni.
Mindkét jelölt szombaton már New Yorkban kampányolt. Ott április 19-én tartják az előválasztást, és 291 küldött támogatásának sorsa dőlhet el. Clinton hazai pályának tekinti az államot, amelyet szenátorként is képviselt, s kampányközpontja is Brooklynban van. Sanders emlékeztetett: Brooklynban született és nőtt fel. A felmérések a korábbi külügyminiszter és first lady mintegy 10 százalékos előnyét mutatják.
A meglehetősen bonyolult coloradói választási rendszerben kétszer tartottak delegátusválasztást: a múlt szombaton 21 küldöttről döntöttek konvenció keretében, és Cruz szenátor győzött, most szombaton pedig 13-ról, s ezúttal is mindenkit neki sikerült megnyernie. Három további küldöttről a párt vezetői döntenek a napokban.
Coloradóban elemzők szerint borítékolható volt Ted Cruz diadala. Ebben a szövetségi államban ugyanis nagy az evangéliumi keresztény szavazók lélekszáma, s a texasi szenátor elsősorban őket tudja megszólítani. Esélyesebb vetélytársa, Donald Trump New York-i üzletember meg sem jelent a szombati konvención, csak hívei és támogatói osztogattak röplapokat. Maga Trump Manhattanben tett látogatást, a szeptember 11-i emlékhelynél és a múzeumban. Kampánystábja közleményt adott ki, amelyben azt hangsúlyozta, hogy az emlékhely „országunk erejének jelképe, különösen a New Yorkban élőké, akik hihetetlen munkát végeztek a város e negyedének újjáépítésében”. A közlemény szerint „erről szól a New York-i értékrend”. Ez a mondat oldalvágás Ted Cruznak, aki az egyik kampányvitában kárhoztatta, leszólta az úgynevezett New York-i értékrendet.
Cruz szenátor a republikánusok és a konzervatívok „messzehangzó sikerét” dicsérte a konvenció utáni, szombat éjjeli közleményében. A texasi politikus coloradói eredménye, elemzők szerint, megnöveli annak esélyét, hogy a nyáron tartandó elnökjelölt-állító országos konvenció nyílt versenyessé váljék.
Donald Trumpnak eddig 743 delegátust sikerült megnyernie, Ted Cruzt 545 küldött támogatja, a harmadik elnökjelölt-aspiráns, John Kasich ohiói kormányzó pedig 143 jelöltválasztó küldöttet „szerzett”.
A konvenció abban az esetben nyílt versenyes, amikor egyik elnökjelölt-aspiránsnak sem sikerül megszereznie a delegátusok többségét, azaz 1237 jelöltet.