A börtön igazgatóját is foglyul ejtették a rabok

Újabb lázadás tört ki a közép-szíriai Hamá város központi börtönében.

MTI
2016. 05. 29. 10:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az OSDH szerint a mostani börtönlázadás komolyabb, mint a május eleji, mert a foglyok a börtönigazgató és a rendőrfőkapitány mellett kilenc másik rendőrt is túszul ejtettek. A börtönlázadók a szabadon engedésüket követelik. A szíriai hatóságok válaszképpen megszüntették a víz- és az áramellátást a börtönben.

A május elején kirobbant lázadásban tíz őrt ejtettek túszul. A nagyrészt politikai foglyok börtönlázadása annak következtében robbant ki az OSDH közlése szerint, hogy a fogvatartottak sorstársaik egy másik, a Damaszkuszhoz közeli Száídnajában lévő katonai börtönbe átszállítása ellen tiltakoztak, illetve az ellen, hogy többeknek elnapolták a bírósági tárgyalását. Értesülések szerint a katonai börtönben számos fogvatartottat kivégeztek az utóbbi években.

A mintegy 800 fogoly május eleji lázadását nem sikerült a szíriai hatóságoknak leverniük, ezért a damaszkuszi rezsim beleegyezett a szabadon engedésükbe. A hatóságok azonban csak százukat engedték el, a többiek ellen vádat emeltek – közölte az OSDH. A szervezet szerint a fogvatartottak között politikai foglyok és iszlamisták is vannak.

Nemzetközi jogvédő szervezetek szerint a damaszkuszi hatóságok több ezer embert, köztük politikai foglyokat tartanak fogva vádemelés nélkül. Bassár el-Aszad szíriai elnök kormánya következetesen tagadja azokat a vádakat, hogy a fogvatartottakat gyakran kínzásnak vetik alá a börtönökben. Az OSDH szerint a szíriai konfliktus 2011-es kirobbanása óta 200 ezer ember került a rezsim börtöneibe.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.