A hatóságok közlése szerint a húszas éveiben járó áldozatot a Pakisztán északnyugati részén fekvő Makol falut vezető tanács parancsára végezték ki, majd holttestét április 29-én egy minibuszba helyezték és felgyújtották.
Hurram Rasíd körzeti rendőrfőnök azt mondta, hogy a fiatal nő megölését elrendelő dzsirga (a falu tanácsa) tizenhárom tagját őrizetbe vették. Hozzátette, hogy az áldozat anyját is előállították a hatóságok, amiért helyeselte a testület döntését.
A rendőrfőnök tájékoztatása szerint gyilkosság és terrorizmus vádjával mind a tizennégy embert bíróság elé állítják. Rasíd megjegyezte, hogy a barátnőt, akinek szökésében közreműködött az áldozat, biztonságba helyezték.
A 200 millió lakosú, konzervatív, többségében muzulmánok lakta Pakisztánban évente több száz nő válik úgynevezett becsületgyilkosság áldozatává. A gyilkosságokat többnyire rokonok követik el, akik szerint az áldozatok szégyent hoztak rájuk. Viszonylag ritkának számít azonban a szökést segítőkkel szembeni erőszak.
Februárban a Sarmin Obed-Csinoj pakisztáni rendezőnő által készített, a becsületgyilkosság témáját feszegető A Girl in the River: The Price of Forgiveness (Lány a folyóban – A megbocsátás ára) című rövid dokumentumfilm elnyerte az Oscar-díjat. Navaz Sarif pakisztáni kormányfő ekkor ígéretet tett a becsületgyilkosságok „megvetendő” gyakorlata elleni küzdelemre.
A becsületgyilkosságok elkövetőit gyakran nem vonják felelősségre a „megbocsátás” jogintézménye miatt. A pakisztáni jog szerint a „megbocsátás” által a vádló lemond arról, hogy a vádlottat megbüntessék, még emberölési kísérlet esetén is.