A brexittábor – vagyis a kilépést pártoló kampánycsoport – szerint viszont az euró fog felrobbanni, és jobb, ha Nagy-Britannia nem lesz ennek a detonációnak a közelében.
David Cameron egy hétfői kampányrendezvényen megismételte a kormány által korábban is hangoztatott érvet, amely szerint egy évtizednyi bizonytalanság várna a brit gazdaságra a brexit esetén. A kormányfő szerint a brexitpárti tábor „az emberek munkahelyével űz hazárdjátékot”, becsapja a választókat, és nem hajlandó válaszolni a gazdasági kockázatokat firtató kérdésekre.
A miniszterelnök a kormány tevékenységét szervező és segítő kabinetiroda nemrégiben közzétett 28 oldalas tanulmányából idézett, amely szerint legalább egy évtizednyi bizonytalanságot okozna a brit gazdaságban Nagy-Britannia esetleges kilépése az Európai Unióból.
A tanulmány valószínűtlennek nevezte, hogy ha a brit választók a referendumon a brexitre voksolnak, akkor a kilépési feltételekről az uniós szerződésekben szereplő kétévi tárgyalási időszak alatt megállapodásra lehetne jutni. Az elemzés szerint a tárgyalások bonyolultsága miatt a folyamat – és az ezzel járó bizonytalanság – legalább tíz évig elhúzódna, és ha úgy szűnne meg Nagy-Britannia EU-tagsága, hogy „semmi más nem lépne a helyébe”, a brit üzleti szférának az EU-jogszabályok a továbbiakban nem biztosítanák a tagsággal járó kedvezményes hozzáférést az egységes uniós piachoz.
A hétfői kampányrendezvényen David Cameron ennek a forgatókönyvnek a potenciális gazdasági hatásait hasonlította egy pokolgép robbanásához, kijelentve:
„ezt a pokolgépet éppen most próbálja a brexitpárti tábor a brit gazdaság alá elhelyezni”.
John Longworth, a kilépés mellett érvelők hivatalos kampánycsoportja, a Vote Leave üzleti tanácsának elnöke – a Brit Kereskedelmi Kamarák (BCC) volt vezérigazgatója – egy másik hétfői kampányrendezvényen ugyanakkor kijelentette, hogy véleménye szerint az euróövezet fog felrobbanni a belső feszültségek miatt, és
„nem kellene abban a helyiségben tartózkodni, ahol ez a bomba majd működésbe lép”.