Munkáspárti elnök: nem a bevándorlókkal van a baj

Hanem a kizsákmányoló munkáltatókkal, akik lenyomják a béreket.

MTI
2016. 09. 28. 18:39
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jeremy Corbyn kijelentéseit bírálta a konzervatív párti kormány, és a Munkáspárton belül sem egységes a bevándorlási problémák megítélése.

Corbyn, aki a legnagyobb brit ellenzéki erő Liverpoolban rendezett éves kongresszusának szerdai zárónapján beszélt, a több ezer küldött előtt kijelentette: a brit multikulturális társadalom szégyene, hogy a brit EU-tagságról tartott népszavazás óta meredeken emelkedik a bevándorlók elleni támadások száma.

A kilépésre szavazók a munkára alapozott erkölcs világának feladására mondtak nemet. – Róna Péter közgazdász cikke.

A politikus szerint a referendum előtti kampány megosztotta a brit társadalmat, „mítoszokat” terjesztve a bevándorlásról. „Márpedig nem a bevándorlók szorítják le a béreket, hanem az őket kizsákmányoló munkáltatók, és azok a politikusok, akik végrehajtották a munkaerőpiaci deregulációt, és felszámolták a szakszervezetek jogosultságait” – tette hozzá.

Jeremy Corbyn szerint nem a bevándorlók miatt keletkeznek feszültségek például a brit állami egészségügyi ellátó rendszerben (NHS), sőt az NHS csak azért működőképes még ma is, mert a külföldről érkező orvosok és ápolók „kitöltik azt a foglalkoztatási űrt, amelyet a szakképzésre áldozni nem hajlandó politikusok teremtettek”.

A Munkáspárt vezetője szerint az országos lakáshiány okozta válságot sem a bevándorlók okozták, hanem a konzervatív brit kormány, amely nem gondoskodik a lakásépítésről.

Corbyn felidézte, hogy a Gordon Brown vezette legutóbbi munkáspárti kormány külön alapot hozott létre azoknak a térségeknek az anyagi megsegítésére, amelyekben az EU-társállamokból Nagy-Britanniába irányuló bevándorlás miatt hirtelen megnőtt a népesség, és ez gondokat okozott a közszolgáltatásokban.

Ezt az alapot a 2010-ben kormányra került konzervatívok megszüntették, és inkább „a bevándorlókat tüntették fel ördögi színben” – fogalmazott a Labour vezetője.

Jeremy Corbyn kijelentette: a Munkáspárt „a torykkal ellentétben nem tesz hamis ígéreteket” a bevándorlás szabályozására, nem teremt megosztottságot a társadalomban „a félelem lángjainak felszításával”, hanem kormányra kerülése esetén a bevándorlás tényleges problémáit fogja kezelni. Határozott fellépéssel véget vet például a külföldi munkavállalók kizsákmányolásának, amely a bérek leszorításához vezetett, és visszaállítja a nagyarányú bevándorlástól érintett brit térségek megsegítését célzó alapot.

A bevándorláshoz kötődő problémák kezelésének „ez a munkáspárti módja, nem pedig a rasszizmus és a társadalom megosztása” – hangsúlyozta a pártvezető.

Amber Rudd, a konzervatív párti brit kormány belügyminisztere Corbyn beszéde után a BBC-nek nyilatkozva kijelentette: az elhangzottakból is kiviláglik, hogy a Munkáspárt vezetője „a korlátok nélküli bevándorlás híve”.

A kérdésben a Labour sem egységes. Andy Burnham, a baloldali árnyékkormány belügyminiszter-jelöltje a kongresszus szerdai munkanapján bírálta „a valóságtól elszakad pártelitet”, amely nem figyel oda „a szakképesítés nélküli bevándorlók korlátlan és finanszírozatlan beáramlásával kapcsolatos választói aggályokra”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.