Néhány héttel százhatodik születésnapját követően Münchenben meghalt Brünhilde Pomsel, a náci Németország propagandaminiszterének egykori titkárnője. Feladatköre miatt szoros kapcsolatban állt Goebbelsszel, a huszadik század egyik leghírhedtebb háborús bűnösével.
Az egykori titkárnő sosem érzett bűntudatot, és azt mondta, bár biztosan nem hisznek neki, nem tudott a náci Németország által elkövetett szörnyűségekről. Legalábbis így vallott erről az „Egy német élet” című dokumentumfilmben 2016-ban, melyben a Hitler-bunkerben töltött időszakról is beszélt. Évtizedeken keresztül egészen 2011-ig – amikor megjelent vele egy interjú –, nem szólalt meg azzal kapcsolatban, milyen szerepet töltött be a náci Németországban.
Pomsel egyike volt a náci birodalom utolsó túlélőinek, feladatai közé tartozott az elesett katonák számának lefelé, a szovjet katonák által megerőszakolt német nők számának pedig a felfelé kozmetikázása.
Pomsel 1911 januárjában született, habár mindig azt állította, hogy nem érdekli a politika, 1933-ban, Hitler hatalomra kerülésekor csatlakozott a náci párthoz, és a német rádiónál vállalt állást, hogy kormányzati munkához jusson. 1942-ben ajánlották be a propagandaminisztériumba, és lett Goebbels első számú titkárnője. A főnökét arrogáns emberként jellemezte, akinek mindig makulátlan volt a megjelenése.
Pomsel élete 1945-ben, Hitler születésnapja után egy nappal vett fordulatot. Április 30-án Goebbels titkára, Günther Schwägermann érkezett a hírrel, hogy Hitler megölte magát. Egy napra rá Goebbels is követte példáját, felesége és a gyerekek is meghaltak. Pomsel erről így vallott: „nem találtuk a szavakat”. Ő és a többi titkárnő fehér élelmiszerzsákokból zászlót varrtak, amivel az oroszokat fogadták. Letartóztatását követően öt évet töltött Berlinben és környékén különböző szovjet börtöntáborokban, de mindvégig azt állította, hogy ő nem volt más, mint egy gépírónő Goebbels hivatalában. Az ötvenes években pedig visszatért a német rádióhoz, ahol még legalább húsz évig dolgozott.