A neve elhallgatását kérő tisztviselő a sebesültek elszállításának megszervezésében vesz részt a helyszínen.
Az MSF azt közölte, hogy munkatársai 120 sebesültet és 50 halottat láttak.
A Vöröskereszt Nemzetközi Bizottsága közölte, hogy a halálos áldozatok között van hat nigériai munkatársuk, és további 13 megsebesült.
Előzőleg Lucky Irabor vezérőrnagy, az északkelet-nigériai katonai elhárítás hadszíntéri parancsnoka újságíróknak elmondta, hogy a támadás a Borno szövetségi állambeli Rann településnél, a kameruni határ közelében található menekülttábornál történt. A tábornok közölte: olyan értesülést kaptak, hogy az iszlamisták Kala-Balge térségében tartózkodnak, a földrajzi koordinátákat is közölték. \"A légicsapást végrehajtottuk, de sajnos, kiderült, hogy polgári lakosokat találtunk el\" - mondta.
A tábornok nem nevezte meg az áldozatok számát, csak annyit közölt, hogy két katona, valamint az Orvosok Határok Nélkül (MSF) és a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottsága nigériai segélymunkásai sebesültek meg. Szerinte egyelőre azt is korai lenne megállapítani, hogy harcászati hiba történt-e. A légicsapás ügyében vizsgálatot rendeltek el.
Minden valószínűség szerint ez volt az első eset, hogy a nigériai hadsereg beismerte, hogy ilyen hibát követett el.
Korábban egy helyi lakos az AFP francia hírügynökségnek azt mondta, hogy \"legalább 25 ember halt meg és nagyon sokan megsebesültek\" a helyi idő szerint reggel 9 órakor végrehajtott támadásban.
A Vöröskereszt és az Orvosok Határok Nélkül élelmiszereket oszt a belső menekültek számára Rannban létesített táborokban, amelyeknek a lakói a Boko Haram kegyetlenkedései elől menekültek el.
Az észak-nigériai Chibok iskolájából 2014-ben a Boko Haram által elrabolt és tavaly kiszabadított mintegy háromszáz diáklány egyike elmondta, hogy három osztálytársuk is meghalt a légierő támadásában - közölték a kiszabadult diáklányok szülei.
A Boko Haram az elmúlt hetekben fokozta támadásait, miután az esős évszak végével könnyebbé vált a mozgás a bozótos vidéken. Az iszlamisták az iszlám kalifátus megteremtésére irányuló hétéves harcuk alatt az ország északkeleti részére összpontosítottak. A lázadók és a nigériai kormány közötti harcokban legalább 20 ezren haltak meg és 2,6 millión kényszerültek otthonuk elhagyására 2009 óta.