A phenjani rezsim hírügynöksége nem nevezi meg Kim Dzsongnamot, és nem ismeri el, hogy a volt diktátor fia az áldozat, csak a Koreai Népi Demokratikus Köztársaság elhunyt állampolgáráról ír.
A KCNA egy állami szóvivőre hivatkozva azt írja: Malajzia először arról tájékoztatta Észak-Koreát, hogy egy észak-koreai állampolgár meghalt a Kuala Lumpur-i repülőtéren, és csak azután „kezdte bonyolítani a dolgokat”, hogy Dél-Koreában híre ment: gyilkosság, mérgezés történt. Phenjan úgy véli: Dél-Korea „szélhámos összeesküvést” szőtt Észak-Korea ellen.
A mostani az első alkalom, hogy az észak-koreai hírügynökség hírt ad a gyilkosságról.
„A halálesetért a legnagyobb felelősség Malajzia kormányát terheli, mert egy észak-koreai állampolgár Malajzia területén halt meg” – szögezi le a KCNA.
Ezzel egy időben Észak-Korea arra hivatkozik, hogy Malajzia azért nem hajthatott volna végre semmilyen vizsgálatot a holttesten, mert Kimnél diplomata-útlevél volt, és a diplomáciai kapcsolatokat szabályozó bécsi egyezmény értelmében a helyi törvények hatályán kívül állt. Phenjan a holttest átadását követeli, amire Malajzia egyelőre nem hajlandó. Phenjan szerint „abszurd ürügy”, hogy a malajziai hatóságok arra hivatkoznak, miszerint DNS-vizsgálattal kell azonosítani a holttestet.
Kim Dzsongnamot a múlt héten gyilkolták meg a Kuala Lumpur-i nemzetközi repülőtéren. Egy vietnami és egy indonéz nő valamilyen mérgező anyagot kent az arcára. Kim nem sokkal később rosszul lett és meghalt. Mindkét nőt őrizetbe vették. A malajziai hatóságok összesen nyolc észak-koreai gyanúsítottat azonosítottak a gyilkossággal kapcsolatban. Egyikük őrizetben van, hárman viszont még aznap elhagyták Malajziát, és valószínűleg visszatértek Phenjanba. Rajtuk kívül a Kuala Lumpur-i észak-koreai nagykövetség egyik munkatársát és az Air Koryo észak-koreai állami légitársaság egyik dolgozóját gyanúsítja a malajziai rendőrség.
Khalid Abu Bakar, a malajziai rendőrség főfelügyelője csütörtökön bejelentette: megkérték az Interpolt, a rendőrség nemzetközi szervezetét, hogy adjon ki körözést az általuk keresett emberek ellen. Abu Bakar arról is beszámolt, hogy hivatalosan felkérték Észak-Korea phenjani nagykövetségét, hallgassa ki a követség egyik másodtitkárát, aki feltehetőleg részese volt a történteknek.