Az eset a délkelet-szlovéniai Krsko mellett, Podbocje településen történt. A rendőrség megállapította, hogy az áldozat és az elkövetők korábbról ismerték egymást, vasárnap este együtt ittak a helyi kocsmában. Szóváltásba keveredtek, majd a konfliktus erőszakba torkollott. Az áldozat másnap belehalt sérüléseibe.
A 20 és 29 éves tettesek – miután a rendőrség letartóztatta őket – azzal védekeztek, hogy alkohol befolyása alatt voltak. Cselekedetük súlyossága miatt akár 15 év börtönbüntetést is kaphatnak – írta a 24ur című szlovén napilap.
A közel félórás brutális kínzást 250 ezren látták a közösségi oldalon, köztük sok fiatal.
A rendőrséget azonban az áldozat egyik barátja értesítette, a hatóságok pedig a világhálón lévő felvétel alapján azonosították a helyszínt. A fiatalember még élt, amikor kiérkezett a mentő, de másnap a kórházban belehalt sérüléseibe.
A szlovén pszichológusok és szakemberek az esetre hivatkozva arra figyelmeztettek, hogy a virtuális hálón keresztül egyre nagyobb mértékben terjed az erőszak.
A Facebook működtetői a videót csak azután távolították el az oldalról, hogy a rendőrség erre figyelmeztette őket. Szakemberek szerint a Facebook egy automatikus algoritmuson keresztül megtalálja és eltávolítja a pornográf tartalmakat, ugyanakkor az erőszakos videókat egyenként ellenőrzi, és egy csoport mérlegeli azok eltávolítását. Ez pedig időigényes feladat – mondták.
A film, a tévé és az internet hatására mára az emberek félvállról veszik az erőszakot, az agressziót és az erőszakos halált.
A Dnevnik című napilap megjegyezte, hogy sokan például szendvicsmajszolás közben nézik, hogyan bombáznak le városokat. Az újság úgy vélte: ezért nem lehet azon csodálkozni, hogy akik látták az említett videót, nem tudták megállapítani, hogy az valódi volt-e. Lehet, hogy egyesek, akiknek nem bírta a gyomra a képeket, egyszerűen kikapcsolták a gépüket, míg mások arra gondoltak, hogy semmi közük hozzá – írta a lap.