Golyóálló üvegfallal védik az Eiffel-tornyot

Ezzel erősítik a legnépszerűbb párizsi turistalátványosság biztonságát. A fémkordonok eltűnnek.

MTI
2017. 02. 09. 17:23
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Húszmillió euróba (6,2 milliárd forintba) kerülő fal váltja fel a fémkordonokat, amelyek a tavalyi labdarúgó Európa-bajnokság óta veszik körbe az Eiffel-tornyot.

„Az észak–déli tengelyen üvegtáblákkal helyettesítjük a fémrácsokat, amelyeken keresztül ismét gyönyörű kilátás nyílik majd a Mars-mezőre és a Jéna hídra” – olvasható Jean-Francois Martins alpolgármester közleményében. A városvezetés célja, hogy a biztonsági ellenőrzések folyamatosabbá válása mellett egy sétálóútvonalat alakítson ki a torony körüli parkos részen a látogatók kényelmére.

Bernard Gaudillere-nek, a látványosságot működtető vállalat elnökének tájékoztatása szerint a golyóálló fallal körbezárják az Eiffel-torony körüli park teljes egészét.

Miután a terrorfenyegetettség továbbra is magas a francia fővárosban, kiemelt biztonsági intézkedéseket léptetnek életbe a leglátogatottabb létesítményeknél, s a városvezetés a kezdeti átmeneti megoldásokat tartósabbakkal kívánja felváltani. Az Eiffel-torony látogatóit a nem túl esztétikus fémrácsokból álló kordonok előtt a biztonsági emberek megmotozzák, a csomagjaikat pedig átvizsgálják.

Az üvegfal célja, hogy megakadályozza az Eiffel-torony körüli területre a gépkocsik behajtását és gyanús személyek bejutását. Az Eiffel-torony körül ugyanakkor a gépkocsiforgalom nem változik, és a körbezárt területre ingyenes lesz a belépés, csak a toronyba kell belépőjegyet váltani.

Az építési munkálatok 2017 vége előtt kezdődnek meg.

Az új biztonsági intézkedés részét képezi annak a 300 millió eurós (92,2 milliárd forintos) csomagnak, amelyet 15 év alatt akar elkölteni a városháza az Eiffel-torony renoválására és modernizálására.

Az önkormányzati képviselők többsége megértést tanúsít a biztonsági intézkedések megerősítése iránt, ugyanakkor tart attól, hogy a turistalátványosságból valóságos erődítmény lesz.

A 324 méter magas torony az 1889-es világkiállításra készült. Évente hozzávetőleg hétmillióan keresik fel, és ezzel a világ leglátogatottabb fizetős műemléke.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.