Száz delfint mentettek meg az önkéntesek Új-Zélandon

Élőlánccal próbálják megakadályozni, hogy az állatok visszajussanak a partra.

MNO
2017. 02. 11. 9:39
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Százat sikerült megmenteniük az önkénteseknek a 400 delfinből, melyek pénteken sodródtak partra Új-Zélandon, Farewell Spitnél – írja a BBC. A megmentett állatok jelenleg a part közelében, az öbölben úszkálnak, több száz ember élőlánccal próbálja megakadályozni, hogy visszajussanak a partra.

A Guardian arról számolt be, hogy a helyiek számára felhívást adtak ki, melyben a munkahelyi és iskolai kötelezettségvállalások csökkentését kérték – így sok lakos csatlakozott a mentéshez. Egyebek közt vödröket, törölközőket, lepedőket vittek a partra annak érdekében, hogy a delfineknek nyugodt, nedves környezetet biztosíthassanak.

Andrew Lamason, a természetvédelmi osztály regionális vezetője azt mondta, a javuló időjárás és a víz tisztasága is segítette a mentést. Azonban körülbelül 300 állat elpusztult.

A Globicephalák nemébe tartozó delfinekre pénteken bukkantak rá a Déli-sziget északi csúcsán, Farewell Spitnél, ahol korábban többször is partra vetődtek tengeri emlősök. A környezetvédelmi minisztérium egy dolgozója vette észre csütörtök éjjel a szerencsétlenül járt emlősöket, ám a hatóság úgy döntött, éjszaka nem kezdik el a mentést, nehogy az önkéntesek megsérüljenek.

Új-Zélandon rendkívül sok állat vetődik partra. A pénteki esemény volt a harmadik legnagyobb az ország történetében, a legtöbb, mintegy 1000 delfin 1918-ban sodródott partra a Chatham-szigeteken, 1985-ben nagyjából 450 tengeri emlős tévedt Auckland környékén a szárazföldre.

Többféleképpen magyarázzák, miért kergetik magukat veszélybe a delfinek a partra sodródással, egyes vélemények szerint a zsákmányt űzve jutnak túl közel a szárazföldhöz, mások úgy vélik, a csoport egy beteg tagját próbálják megvédeni, közben tévednek el.

Farewell Spitet delfincsapdának is nevezik, mivel sekély vizű, hosszan a tengerbe nyúló partvonala valószínűleg megzavarja az állatok navigációját: ha a közelébe kerültek, nehezen tudnak eltávolodni onnan.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.