Az elnök a dél-karolinai Charlestonban a Boeing-gyárban felavatta a Boeing 787-es repülőgép új típusát, amelynek gyártását most kezdik majd meg. A gyárban Trump beszédet mondott, amelyben megerősítette választási kampánya üzenetét és megígért kormányprogramját: „Amerika az első.”
A beszéd elején a dolgozók – akik egy nappal korábban 74 százalékos arányban szavazták meg, hogy nem akarnak szakszervezetet a gyárukban – az elnökkel együtt skandálták, hogy „szeretem Dél-Karolinát”. Az elnök leszögezte: kitart amellett, hogy az Amerikában, amerikaiak által gyártott termékeket kell előnyben részesíteni, és kormányzata elsődleges célja a munkahelyteremtés. Kitért arra is, hogy a kormány újra akarja építeni az amerikai haderőt, és ez is új munkahelyek létrehozásával jár majd. „A mi országunk arról szól, hogy az álmainkat megvalósítsuk. Megálmodunk dolgokat, majd megépítjük őket” – szögezte le.
Trump azt ígérte, hogy a Boeing nagy katonai megrendeléseket kap majd F–18-as Hornet (Lódarázs) típusú repülőgépekre, és egyúttal kilátásba helyezte, hogy azoknak az amerikai vállalatoknak, amelyek az amerikai dolgozókat elbocsátják, és külföldre viszik a gyártást, kemény büntetést kell majd fizetniük. Utalt arra, hogy megválasztása óta több cég – köztük a Ford, a General Motors és a Fiat Chrysler – munkahelyeket telepített vissza az Egyesült Államokba.
Az elnököt Charlestonban tüntetők várták, akik a beutazás korlátozása és a tervezett bevándorlási törvény ellen tiltakoztak. Ilyen tiltakozásokat szerveznek csütörtök óta több amerikai nagyvárosban, köztük például New Orleansban, Chicagóban, New Yorkban. A szövetségi fővárosban, Washintgon DC-ben szintén arra biztatják a protestálókat, hogy tiltakozásuk jeleként ne menjenek be a munkahelyükre.
Az elnök Dél-Karolinába indulása előtt sajtóhírek jelentek meg arról, hogy a kormányzat a Nemzeti Gárda mintegy százezer tagját mozgósítaná az illegális bevándorlás elleni razziára, ám ezt a Fehér Ház kategorikusan cáfolta.
Közben Washingtonban a szenátus megszavazta a szövetségi környezetvédelmi hivatal új vezetőjét. Az oklahomai Scott Pruitt mellett 52:46 arányban voksoltak a szenátorok, két demokrata párti politikus – Joe Manchin nyugat-virginiai és Heidi Heitkamp észak-dakotai szenátor – szintén Donald Trump jelöltjére szavazott.