A GERB a vasárnap megrendezett választáson a szavazatok 32,63 százalékát szerezte meg, ami azt jelenti, hogy a korábbinál 12-vel több, azaz 96 képviselőt küldhet a 240 tagú törvényhozásba. Az abszolút többség tehát hiányzik, így a párt élén álló Bojko Boriszov kénytelen lesz szövetségeseket találni a kormányalakításhoz.
A második helyen az ellenzéki Bulgáriai Szocialista Párt (BSzP) végzett a voksok 27,10 százalékával, s ezzel több mint kétszeresére növelte jelenlétét a parlamentben, 79 mandátummal rendelkezik majd. A BSZP már a választási kampány során leszögezte, hogy nem hajlandó koalícióra lépni a GERB-bel.
A parlamentbe jutáshoz szükséges 4 százalékos küszöböt további három párt lépte át a választási bizottság adatai szerint: a bevándorlás- és muszlimellenes Egyesült Hazafiak nevű nacionalista pártszövetség a szavazatok 9,08 százalékával 27 mandátumra tett szert, amivel megkerülhetetlen erővé vált a koalíciós tárgyalásokon. Partnere lehet a GERB-nek az ötödik helyen végzett Akarat (Volja) nevű új populista párt is, amely a voksok 4,16 százalékát kapta meg, így 12 képviselői helyhez jutott.
Boriszov már korábban leszögezte, hogy nem óhajt szövetségre lépni a negyedik legtöbb mandátumhoz – a voksok 8,98 százakéval 26 képviselői helyhez – jutó Mozgalom a Jogokért és a Szabadságért (DPSz) nevű párttal, amely az országban élő török kisebbség támogatója.
A hivatalos végeredményeket három napon belül ismertetik, és a következő napokban Rumen Radev elnök felkéri majd Boriszovot a kormányalakításra.
A választásokat Bojko Boriszov miniszterelnök kényszerítette ki novemberi lemondásával, miután az általa támogatott jelölt a tavaly őszi elnökválasztáson alulmaradt az ellenzéki szocialisták által támogatott, oroszbarát Radevvel szemben. 2013 óta harmadszor kellett parlamenti választást kiírni Bulgáriában. 2017. január 27-e óta ügyvivő kormány van hivatalban Ognyan Gerdzsikov vezetésével.