Nyomoznak Grendel Lajos fia ellen Szlovákiában

Tévés műsorvezető és szóvivő volt, politikus lett, most meg könnyen a vádlottak padjára kerülhet.

Kuthi Áron
2017. 03. 13. 17:56
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az 1980-ban született politikus még 2012-ben, Daniel Lipsic belügyminisztersége idején keveredett bajba, csak akkor még nem tudott róla. Lipsic ellenőrzést indított a Szlovákiában nagyon erős politikai bekötöttséggel bíró Penta cégbirodalom tulajdonában lévő Privatbankánál, ahol gyanús pénzmozgások felől érdeklődtek. Grendel ekkor volt a belügyi tárca szóvivője, és éppen ebben az időben robbant az úgynevezett Gorilla-botrány is, amelyben Lipsic komoly szerepet vállalt, mert élesen bírálta az oligarchák és politikusok összefonódását. Ennek a vizsgálatnak a folyamán Lipsic és Grendel szivárogtattak a médiának, vagyis iratokat tártak az újságírók elé, amelyekhez a gyanú szerint jogosulatlanul juthattak hozzá. 

Mint azt a Bumm.sk hírportál felidézte, Daniel Lipsic ellen közhatalommal való visszaélés, társtettességben elkövetett üzleti, postai, telekommunikációs és adótitok veszélyeztetése, mások jogainak megsértése és rágalmazás gyanúja miatt még 2016. október 13-án tett vádemelési javaslatot a pozsonyi ügyészség. Grendel Gábor ellen társtettességben elkövetett üzleti, postai, telekommunikációs és adótitok veszélyeztetése miatt indult eljárás.

De miért is lehet most tényleg bajban Lipsic és Grendel? Mert Lipsic azóta lemondott parlamenti mandátumáról, nem illeti meg a mentelmi jog, Grendel pedig egyszerűen ellenzéki parlamenti képviselő, az Egyszerű Emberek és Független Személyiségek (OL\'ANO-Nova) nevű párt színeiben. És mert annak idején éppen a Smer gazdasági hátországát adó Penta cégóriás piszkos ügyeit piszkálták, ami nem biztos, hogy jó menlevél a szlovák politika göröngyös útjain. Pláne az Új Szónak tavaly adott interjúja után, amelyben azt mondta, hogy nem akar olyan országban élni, ahol egy párt ellenőrzi a rendőrséget, az ügyészséget, egy párt jelöli az összes kerületi, illetve járásbíróság elnökét, egy párt irányítja az összes ellenőrző szervet. 

Egy biztos, nagyon nagy politikai nyomás nehezedik Grendelre, mivel ő a szlovák titkosszolgálatot, a SIS-t felügyelő parlamenti bizottság elnöke. Ebben a minőségében még mindig érik olyan támadások, miszerint folyamatosan szivárogtat a médiának. 

Grendel Lajost még négy éve kérdezte egy szlovákiai portál arról, mit szól, hogy fia politikus lett, ám érdemi választ nem adott. 

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.