Az első hírek harmincegy halottról szóltak. Egy néhány órával későbbi ENSZ-közlés szerint negyvenkét holttestet emeltek ki a vízből.
A tájékoztatás szerint az afrikai menekültek – akik az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának (UNHCR) hivatalos dokumentumaival indultak útnak – Jemenből Szudánba tartottak, amikor egy Apache helikopterről megtámadták őket a Vörös-tenger partján található Hodeidától nagyjából 55 kilométerre. A még csütörtökön történt incidens után legalább nyolcvan sebesültet mentettek ki, a halálos áldozatok között pedig nők és gyerekek is vannak. Egyelőre nem tudni, ki áll a támadás mögött, az EFE spanyol hírügynökség azonban a Szaúd-Arábia vezette arab koalíció légi csapásáról számolt húszi forrásokra hivatkozva.
Jemenben 2014 augusztusa óta tart a polgárháború az Irán támogatását élvező síita húszik és a Szaúd-Arábia által támogatott, nemzetközileg elismert jemeni elnökhöz, Abed Rabbó Manszúr Hádihoz hű erők között. A térséget, ahol a támadás történt, rendszeresen arra hivatkozva bombázza az arab koalíció, hogy a húszik fegyvercsempészetének helyszínéül szolgál. Ugyanitt pedig a lázadók tüzérséggel támadják a jemeni elnök és a hozzá hű erők hajóit.
Jemen és Szomália egyaránt szerepel az ENSZ-nek abban a múlt heti jelentésében, amelyet a második világháború óta tapasztalható legsúlyosabb humanitárius válsággal küzdő országokról tettek közzé.
Az ENSZ Gyermekalapjának (UNICEF) februári beszámolója szerint az amúgy is nagyon szegény arab-félszigeti országban tavaly körülbelül 63 ezren haltak éhen. A világszervezet jelentéséből az is kiderült, hogy a csaknem 19 milliós jemeni lakosság több mint kétharmadának van szüksége segítségnyújtásra és védelemre.
Szintén Jemenben két rakéta csapódott be egy támaszpont mecsetjébe pénteken, a déli ima idején, és megölt huszonkét katonát. Sok a súlyos sebesült is – jelentette a polgárháborús ország hivatalos hírügynöksége.
A támadás Márib tartományban történt, a célpont a Kofel laktanya volt, amelyben az államfő katonáit szállásolták el. Az ország nyugati részében fekvő tartomány nagy részét az elnök emberei ellenőrzik, de vannak a térségben húszi lázadók is.
Az utóbbiak televíziója azt közölte, hogy a Zilzal–1 típusú, iráni gyártmányú ballisztikus rakétákat ők indították útnak, és tüzérséggel is lőtték a laktanyát. A húszik gyakran használnak ilyen rakétákat a tartományban, de többségük nem ér célba, mert lelövik őket a kormányerők, amelyek amerikai gyártmányú Patriot típusú légtérvédelmi rakétákkal rendelkeznek.