Sahidi a tavalyihoz képest most több mint kétszer nagyobb számot említett, ugyanakkor a 2016 novemberében tett nyilatkozatában csak a Szíriában megölt iráni katonákat említette.
Teherán Moszkvával közösen Bassár el-Aszad szíriai elnök rezsimjének legfontosabb szövetségeseinek számítanak. Irakban és Szíriában a síita milíciák az Iszlám Állam nevű dzsihadista szervezettel szemben is harcolnak.
Irán „önkéntes” harcosait odahaza, illetve külföldön Afganisztánból és Pakisztánból toborozza.
Sahidi állítása szerint a harcosok síita imahelyek védelme során vesztették életüket. A veteránügyi hivatalvezető ugyanakkor sem a harcokban megölt katonák állampolgárságáról, sem a haláluk időpontjáról nem közölt egyebet.
Haszan Róháni iráni elnök korábban kijelentette, hogy Irán számára a síita kegyhelyek elleni támadások olyan „vörös vonalat” jelentenek, amelyet nem szabad átlépni.
Az iszlám síita ágához tartozók alkotják a többségi társadalmat Iránban és a szomszédos Irakban is. Az Iszlám Állam szunnita szélsőségesei, akik egyre kisebb területeket tartanak ellenőrzésük alatt Szíriában és Irakban is, eretneknek tartják a síitákat, ezért támadásaik során a felekezethez tartozó civileket sem kímélik.