A legnagyobbaknak járó tiszteletadással búcsúztak a lelőtt párizsi rendőrtől

A búcsúztatón beszédet mondott Francois Hollande, de megjelent Marine Le Pen és Jean-Pierre Raffarin is.

MN
2017. 04. 25. 10:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Öt nappal meggyilkolása után számos közjogi méltóság és kollégái előtt búcsúztatták el a párizsi rendőrkapitányság udvarán a múlt csütörtökön meggyilkolt Xavier Jugelé rendőrtisztet, akit egy radikális iszlamista lőtt le Párizs szívében, a turisták által is gyakran látogatott Champs-Élysées sugárúton. A megemlékezésen Francois Hollande köztársasági elnök a csendőrség, valamint a rendőrség nélkülözhetetlen szerepét hangsúlyozta a rend fenntartása szempontjából, egyben kijelentette: a biztonsági erők feladata veszélyes, egyenruhájuk miatt sokak szemében célponttá váltak. Egyúttal reményét fejezte ki, hogy utódja az elnöki székben – Marine Le Pen, vagy Emmanuel Macron – elősegíti majd a rendfenntartó szervek hatékony munkáját.

A felszólalók méltatták a halála után kapitánnyá előléptetett, és a francia Becsületrenddel kitüntetett Jugelé bátorságát, munkához való hozzáállását. Hollande pedig kijelentette, osztoznak a rendőrtiszt barátainak, családjának és kollégáinak bánatában.

A francia himnusszal kezdődő, majd beszédekkel folytatódó búcsúztatáson részt vett Hollande mellett többek közt számos rendőri elöljáró, valamint Marine Le Pen, a radikális jobboldali Nemzeti Front elnökjelöltje, független ellenfele, Emmanuel Macron, illetve Jean-Pierre Raffarin korábbi miniszterelnök is. Képviseltette magát a meleg és transznemű rendőrök jogait védő Flag! nevű csoport is, a 37 évesen elhunyt Jugelé ugyanis rendőrségi munkája mellett a szervezet aktivistájaként is tevékenykedett. 

A rendőrtiszt halála után országos gyűjtés indult hozzátartozóinak megsegítésére, a Le Figaro szerint hétfő délben már az 57 ezer eurót is elérte az adományok összege.

A ceremóniát igencsak érzékeny időszakban tartották meg, hiszen Jugelé halála egyrészt szimbóluma a Franciaországot szinte példátlan súllyal fenyegető terrorveszélynek, a közbiztonság pedig pocsék. Az ország ráadásul politikai átmenetet él át, május 7-én ugyanis a franciák új elnököt választanak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.